Вівторок, 17 Травня

Що потрібно для безпечного відпочинку

Що потрібно для безпечного відпочинку

Кожен раз, відправляючись у відпустку в чужу країну, туристи намагаються якомога більше дізнатися про визначні пам’ятки, видах і місцевої кухні. Однак не варто забувати і про безпеку, яка починається з політичної та економічної ситуації в країні призначення. Перед тим, як відправитися в подорож, обов’язково дізнайтеся, з якими проблемами і труднощами ви можете зіткнутися.

Вибирайте безпечні країни

Якщо ви не любитель гострих відчуттів і не хочете провести відпустку в страху за власну безпеку, не варто вибирати країни, в яких проходять бойові дії або збройні зіткнення. В даний момент путівки в такі країни, як Ірак, Афганістан, Сирія і Північна Корея не продаються через неспокійну політичну обстановку. Однак так само не варто забувати, що існують так же країни з підвищеним рівнем злочинності або місця, де існують расові забобони. Заздалегідь переглядайте новинні зведення про країну, де хочете провести відпустку, щоб не зіткнутися з несподіванками.

Бережіть гроші

Звертайте увагу на економічну ситуацію в країні. Чим бідніша країна, тим вище шанс злочинної активності. Хоча часто і в найбільш популярних серед туристів країнах, особливо в людних місцях, можна зустріти злодіїв і шахраїв. Уважно стежте за особистими речами, особливо біля пам’яток, на ринках, в пунктах обміну валют. Розраховуючись, намагайтеся не показувати великі купюри і загальний добробут, інакше можна привернути до себе небажану увагу злодіїв. Завжди намагайтеся розділяти документи і гроші, не носіть всю суму в одній кишені, щоб в разі непередбачених ситуацій у вас залишався запас. Якщо ваші гроші знаходяться в сумці, намагайтеся носити її так, щоб при різкому ривку вона не виявилася в руках грабіжників. Більш надійною вважається сумка-пояс, проте і її краще носити під одягом. Найкраще місце, щоб заховати гроші і документи-це внутрішній кишеню на застібці, який так само час від часу необхідно перевіряти.

Погодні умови

Не забувайте, що у кожної країни свій клімат і свої особливості. Обов’язково вивчіть правила безпеки і поведінки при виверженнях вулканів, землетрусах, цунамі та інших лихах. Якщо ви плануєте відпочинок на пляжі, не забудьте сонцезахисні креми і крем від опіків. Чи не купайтеся в заборонених місцях, пам’ятайте про морських тварин, які становлять небезпеку для людини.

Особливості культури

Так само необхідно дізнатися про традиції та культуру країни, в яку ви вирушаєте. Часто дії, які не викличуть у вас ніяких проблем будинку, несуть вкрай негативний характер для жителів країни, в якій ви відпочиваєте. Хоча до туристів ставляться більш лояльно, необхідно поважати традиції і звичаї місцевих жителів. Так, наприклад, відвідуючи храми і монастирі, часто потрібно прикривати коліна і плечі, а так же покривати голову хусткою. Існують і інші правила, наприклад, в мечетях чоловіки і жінки перебувають в різних приміщеннях, а в буддійських храмах заборонено фотографуватися, стоячи спиною до Будди. В арабських країнах краще відмовитися від занадто короткою і викликає одягу. Так само краще подорожувати в компанії, що буде сприяти вашої безпеки. І, звичайно, необхідно дізнатися, які жести, звичні для нас, щоб упертими бути мешканців інших країн.

Не ризикуйте

Не купуйте тури, що продаються з великими знижками у невідомих туроператорів. Крім того, що є можливість стати здобиччю шахраїв, так само послуги перевізника можуть виявитися неякісними, а готелі не відповідати вашим вимогам. Перевіряйте ліцензію, оформляйте договір і обов’язково уточнюйте, чи входить в заявлену вартість страховка. Якщо загальний стан автобуса або водія не викликають довіри, краще відмовитися від поїздки. Якщо водій під час руху здійснює небезпечні маневри, поговоріть з гідом і зверніть на це увагу інших пасажирів. Так само необхідно уважно стежити за тим, що ви їсте і п’єте. Бажано пити бутильовану воду, перевіривши перед цим, щоб пляшка булла запечатана. Намагайтеся не вживати місцеві алкогольні напої сумнівного виробництва. І, звичайно, будьте обережні з їжею. Страви з невідомих інгредієнтів, несвіжі морепродукти, вулична їжа та немиті фрукти-все це становить небезпеку для вашого здоров’я.

Будьте уважні і обережні, і тоді ніщо не зможе перешкодити вашому відпочинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *