Первоцвіти на Полтавщині: чому їх потрібно зберігати в екосистемі

За інформацією: Суспільне Полтава.

Білоцвіт весняний. Джерело: Марія Ігнатюк/Суспільне Чернівці

Попри заборону зривати та продавати перші весняні квіти, у місцях стихійної торгівлі вони з’являються у продажу. Про збереження рідкісних весняних рослин на Полтавщині в інтерв’ю Українському радіо «Полтава» розповіла голови обласної організації Українського товариства охорони природи, екологиня Наталія Смоляр.

За її словами, в області поширені близько 30 видів ранньоквітучих рослин, що занесені до Червоної книги України або до регіонального списку. Першими навесні знищують підсніжники і проліски.

Законодавча база України у сфері збереження рідкісного біорізноманіття за екологічне бракон’єрство передбачає штраф від одного до восьми неоподаткованих мінімумів. Зокрема, за придбання, збут чи розповсюдження проліски сибірської його розмір становить від 510 до 1700 гривень. Ця рослина регіонально рідкісна. Адже масово зустрічається тільки у Лісостепу, в межах якого розташована Полтавська область. Знищення червонокнижних першоцвітів тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 гривень.

Зриваючи квіти з листям, люди позбавляють рослину можливості накопичити поживні речовини в цибулинах на наступний рік життя, розповідає екологиня. Щовесни Держекоінспекція проводить в області рейди з виявлення правопорушень щодо торгівлі рідкісними рослинами. Але цього недостатньо, вважає Наталія Смоляр.

Якби не було масового попиту на ці рослини, то бракон’єрам було б не вигідно зривати і знищувати їх. Не підійти, не купити, не заохотити займатись торговців цим брудним «бізнесом». А перебуваючи у природі, не топтати і не зривати ці тендітні квіти. Вдома у букетах першоцвіти швидко зів’януть, не утворять плодів і насіння, а, отже, не відтворяться.

Більше з теми слухайте в інтерв’ю Українському радіо «Полтава».

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок

Новини України