Основні причини розпаду сімей

Можливі шляхи збереження сім’ї та виправлення ситуації.

На жаль, на сьогоднішній день, статистика розірваних шлюбів дуже сумна. Безліч молодих людей, щодня, ставлять свої підписи в актах про реєстрацію шлюбу, клянуться у вічній любові і обмінюються обручками. Але, через кілька років, стають чужими людьми і прагнуть до розриву відносин. Давайте спробуємо розібратися – які ситуацію ведуть до розлучення і чи можна щось змінити, коли, здавалося б, рішення вже прийнято.

10 причин, що ведуть до розірвання шлюбу

Незважаючи на кількість розлучених пар, багато, на початку конфлікту, прагнуть зберегти сім’ю. Але що ж все-таки веде до розірвання шлюбних уз? Ось ряд, основних причин:

  • Недолік матеріальних засобів;

Безліч молодих сімей стикаються з проблемою нестачі фінансів. Це переходить в масштаб катастрофи, коли ситуація не змінюється роками, створюючи напружену атмосферу всередині сім’ї.

Ця ситуація не патова і змінити її можна. Спільні зусилля і прагнення дозволять не тільки збільшити фінансові надходження в сімейний бюджет, а й згуртувати подружжя.

  • Численні зради;

Основна проблема в цій ситуації – зрада. А зрада коханої людини б’є нижче пояса. Найчастіше, спроби пробачити зраду залишаються тільки спробами, адже міцний фундамент довіри підірваний раз і назавжди.

  • Емоційна залежність від минулих відносин;

Хіба може комусь сподобається порівняння з минулими жінками/чоловіками? А якщо це відбувається роками? Чи не залишивши минуле в минулому, неможливо йти в майбутнє.

Врятувати такий шлюб цілком можливо, але тільки в тому випадку, якщо винуватець ситуації, що склалася зуміє вчасно зупинитися.

  • Надмірне втручання родичів;

Як би не хотілося, родичі не завжди можуть прийняти чоловіка/дружину, як рідну людину. Нерідкими є ситуації, коли ненависна невістка піддається щоденного пресингу, з боку свекрухи і свекра. При цьому, чоловік займає вичікувальну позицію.

Вирішення цього питання елементарне – потрібно відстоювати інтереси своєї сім’ї, не забуваючи про те, що, після вступу в шлюб, сім’я – це чоловік і дружина.

  • Побут;

Побутові проблеми, що оточують пару, 1 рік – це приємні клопоти, але 5-10 років – це вже муки. Як же справляються сім’ї, які прожили разом по 20-30 років? Все просто – урізноманітнити сімейне життя і розділити обов’язки ніхто не забороняє.

  • Відсутність відвертості;

Ніхто і ніколи не дізнається про проблему, якщо про неї не скажуть. Від мовчазних спроб перетерпіти те, що пригнічує не перший день, стає тільки гірше. Рано чи пізно, наступає якийсь вибуховий момент, коли все, що накопичилося, виллється на чоловіка/дружину. Така ситуація може закінчитися зборами речей і відходом.

Щоб не допустити цього, варто запам’ятати одне золоте правило сімейного щастя – говорити завжди і про все.

  • Залежність;

Наркоманія, ігроманія, алкоголізм руйнують сотні сімей. Неможливо терпіти залежність кохану людину і жити в ній, разом з ним, адже, найчастіше, вона супроводжується агресією, побоями і складною фінансовою ситуацією.

  • Сприйняття себе, як самостійної одиниці;

Якщо один з подружжя ставить для себе завдання, будуючи особисті плани в освоєнні нових висот – то сім’я йде до розлучення. Бачити своє майбутнє – це добре, але воно повинно бути спільним. В іншому випадку, люди просто підуть різними шляхами.

  • Інтимна близькість;

Сексуальне задоволення, як не дивно, є однією з основ міцних відносин. Коли людина задоволена, він не стане шукати задоволення в інших.

  • Ранні шлюби.

На жаль, більшість ранніх шлюбних союзів розпадаються. І відбувається це не через дурниці, а через елементарну неготовність до спільного життя. І справа не в борщах, ремонтах і грошах – один з подружжя може бути морально не налаштований на взаємодію з іншими.

Вчитися на чужих помилках може бути пізно, а знайти ще одну людину для комфортного життя, іноді, не представляється можливим. Тому, до своєї сім’ї потрібно ставитися з великою увагою, помічаючи і згладжуючи всі нюанси.

Новини України