Обвинувачений у СЗЧ з Хмельниччини хоче повернутися на службу

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Хмельницький слідчий ізолятор, 2025, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

Розповів, має до десятка справ щодо СЗЧ і в одній з них планує звертатися до Конституційного суду.

"Стосовно конституційності частини 8 статті 176 КПКУ. Я вважаю, що, по-перше, незаконно, по-друге, явно несправедливо. Військовослужбовець, який прослужив "на нулю" два роки не має права вийти під заставу чи домашний арешт. Я вважаю — це нонсенс. Я думаю Конституційний суд прийме рішення про неконституційність даної норми".

Заступник командира батальйону 159 бригади Роман Миколаїв розповів: у їхньому підрозділі досить багато військових, які добровільно повернулися на службу.

"З того досвіду, що у мене є, 90% хлопців пішли в СЗЧ не тому, що вони не хочуть воювати чи захищати Батьківщину, а тому, що так склалися обставини у їхніх підрозділах. Вони з бойовим досвідом. Я думаю, це крок, який держава прийняла на користь".

До 1 березня цього року продовжено терміну добровільного повернення на службу військових, які самовільно залишили частини, нагадують у ДБР.

"Кожен військовослужбовець, який хоче повернутися на службу, має прибути до своєї частини. Як альтернатива, він може звернутися до територіальних підрозділів ДБР, військових служб правопорядку або Нацполіції. Міноборони також дозволило звернутися до однієї з 17 військових частин із затвердженого Генштабом списку або до однієї з 14 рот резерву нацгвардії", — пояснила радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сап’ян.

За словами Романа Миколаїва, на практиці процес повернення непростий. У ці дні, каже, виконує поставлену комбатом задачу допомогти охочим повернутися до лав ЗСУ.

Новини України