Дорога – це зона підвищенної небезпеки, до того ж учасники дорожнього руху повинні не тільки знати права , але, що найголовніше (!!!) виконувати свої обов’язки. Шкода, що через безпечність і безвідповідальність деяких осіб інші втрачають своє здоров’я, а також життя рідних та близьких. Загальновідомо, що суворо забороняється експлуатація транспортних засобів за наявності певних технічних несправностей, бо це створює небезпеку на дорозі.
До Ніжинського МЦ з надання БВПД завітав пан Володимир, який розповів про жахливу трагедію, що сталася у його житті. 07.12.2021 року він їхав у автобусі у напрямку Чернігова, коли раптом із зустрічної смуги вилетіла фура, водій якої не впорався із керуванням та на повній швидкості врізався в автобус. У результаті дорожньо-транспортної пригоди 10 осіб загинуло на місці, п’ятеро — через травми у лікарні, тільки троє пасажирів вижили, отримавши тілесні ушкодження різної складності, серед них був і пан Володимир. Чоловік отримав тілесні ушкодження, що відносяться до категорії тяжких.
Так як, відповідальність за шкоду, заподіяну здоров’ю, має нести власник транспортного засобу ( ПП «Інтер-Пасс-Авто»), то пан Володимир просив допомогти йому стягнути моральну та матеріальну шкоду, бо відповідач не бажає у добровільному порядку вирішити це питання.
За дорученням центру справу взявся адвокат, що співпрацює із системою БПД. Андрій Котенок. Під час першої зустрічі адвокат узгодив із клієнтом правову позицію, звернувся до Чернігівського районного суду Чернігівської області із позовною заявою про відшкодування моральної шкоди та здійснив представництво інтересів клієнта.
30 листопада 2022 року Чернігівський районний суд Чернігівської області у відкритому судовому засіданні ухвалив рішення щодо стягнення з Приватного підприємства «Інтер-Пасс-авто» на користь позивача 200 000 (двісті тисяч) грн. у відшкодування моральної шкоди.
Коментує адвокат, що співпрацює із Ніжинським МЦ з надання БВПД, Андрій Котенок.
Людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (Стаття 3 Конституції України).
Статтею 27 Конституції України проголошено, що ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов`язок держави — захищати життя людини. Кожен має право захищати своє життя і здоров`я, життя і здоров`я інших людей від протиправних посягань.
Однак, 07.12.2021 року, внаслідок вчиненого злочину, три пасажири автобусу отримали тілесні ушкодження, а життя водія і 14 інших пасажирів автобусу обірвалося раптово.
Сідлови́й автопоїзд, у просторіччі «фура» — це комбінований вантажний транспортний засіб у складі тягача та напівпричепа . Для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов`язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, враховуючи особливості вантажу, відповідно реагувати на її зміну і не відволікатися від керування.
Відомо, що технічний стан транспортних засобів та їх обладнання повинні доповідати вимогам стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища, а також правил технічної експлуатації, інструкцій підприємств-виробників та іншої нормативно-технічної документації.
Як стало відомо, за результатом експертизи водій фури проявив неуважність, не обрав безпечної швидкості руху, з врахуванням дорожньої обстановки, технічного стану транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух, в результаті чого, при застосуванні гальмування виїхав на смугу зустрічного руху.
Через наявність чисельних технічних несправностей і невідповідностей експлуатацію цього автопоїзду повинні були припинити ще раніше. Перед рейсом водій мав здійснити огляд та виявити несправності, а саме: не працювала система електронного керування та антиблокувальна системи гальм EBS/ABS); керування гальмівним приводом здійснювалось виключно пневматичним приводом, не гальмувались праве переднє колесо сідлового тягачу, всі праві колеса напівпричепа та ліве заднє колесо напівпричепа. Також, був великий знос протектора, який не відповідав ДСТУ, а стан шин був незадовільний — вони були різні, стерті .
Сталася жахлива аварія, до того ж пан Володимир зазнав і фізичного болю, і душевних страждань, бо стан його здоров’я істотно погіршився, відтепер важка фізична праця протипоказана. Висновком Бахмацької міжрайонної МСЕК його визнано інвалідом третьої групи загального захворювання з ураженням опорно-рухового апарату, що потребує тривалого лікування.
Згідно з вимогами ч.3 ст.23 ЦК України розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості.
Позов було задоволено. Справа № 751/2223/22
Нагадуємо, в умовах воєнного стану найзручніший спосіб отримати консультацію – це зателефонувати за єдиним номером 0 800 213 103 (дзвінки безкоштовні у межах України) або звернутися онлайн.
Ніжинський місцевий центр з надання БВПД
Отримуйте і читайте новини ще оперативніше. Підписуйтесь на наш Telegram!