У Звенигородському районі Черкаської області медики підтвердили випадок водно-нітратної метгемоглобінемії у чотиримісячної дитини.

Про це повідомляють фахівці ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
Після появи характерних симптомів — синюшності шкіри, задишки та млявості — дитину госпіталізували до Звенигородської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування, де встановили діагноз «водно-нітратна метгемоглобінемія». Завдяки вчасній медичній допомозі стан немовляти вдалося стабілізувати.
Під час епідеміологічного розслідування фахівці з’ясували, що дитина перебувала на штучному вигодовуванні, а для приготування суміші використовувалася вода з індивідуальної криниці. Результати лабораторних досліджень показали, що вміст нітратів у воді перевищував гігієнічні норми майже у 10 разів.
Метгемоглобінемія — це небезпечний стан, за якого гемоглобін втрачає здатність переносити кисень, що призводить до кисневого голодування організму. Особливо вразливими є немовлята, адже їхні ферментні системи ще не сформовані, тому навіть незначна кількість нітратів у питній воді може викликати отруєння.
Фахівці закликають мешканців області:
- для дітей віком до одного року використовувати лише бутильовану або очищену воду гарантованої якості;
- не вживати воду з колодязів чи інших нецентралізованих джерел, якщо вона не перевірена на вміст нітратів;
- якомога довше годувати немовлят грудним молоком;
- дотримуватися санітарно-гігієнічних вимог під час облаштування та користування колодязями.
У Черкаському обласному центрі контролю та профілактики хвороб наголошують, що нітратна вода не має запаху, кольору чи присмаку, а кип’ятіння не лише не зменшує, а навіть підвищує її токсичність.
Фахівці продовжують моніторинг стану джерел водопостачання в області та закликають громадян дотримуватися профілактичних заходів, аби зберегти здоров’я своїх дітей.
