За інформацією: Суспільне Хмельницький.
25-річний Павло Крачан 35 місяців пробув у полоні. Тетяна Крачан
25-річний Павло Крачан — бойовий медик родом зі Старої Ушиці Хмельницької області. Він — захисник Маріуполя. Чоловік пробув 35 місяців у російському полоні. Під час чергового обміну, 19 квітня, Павла повернули в Україну.
Про це в коментарі Суспільному розповіла його мати Тетяна Крачан.
"Цього дня ми не випускали телефон із рук, чекали списки, шукали прізвище. Коли прочитали синове – був такий ступор, не могли повірити, емоції зашкалювали. Близько 18:00 зателефонували з Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими і сказали: "Вашого сина звільнено, чекайте на його дзвінок". Ми подумали: "Слава Богу, дочекалися дитини!", – розповіла Тетяна Крачан.
Того ж дня, близько 22:00 вперше за майже три роки Тетяна почула голос сина.
"Ми були в церкві, коли зателефонував Павло і сказав довгоочікувані слова: "Мамо, тато, привіт, я в Україні". Радості не було меж".
За словами Тетяни, бути медиком, як батьки, Павло хотів змалечку. Коли вивчився, пішов рятувати військових.
"Він прийшов і сказав: "Я так вирішив". Ніколи ні на що не жалівся. Знаю, йому довелося багато чого пережити. Коли немає умов й обладнання, як це було на "Азовсталі", рятувати життя дуже важко".
Повномасштабну війну Павло Крачан зустрів у Маріуполі, в полон вийшов з "Азовсталі", був в Оленівці.
"Мали надію, що він живий, вірили, боролися".
Із 2022 Тетяна Крачан щоп’ятниці приїздить на акції «Поверніть Героїв з полону» до Хмельницького, квітень 2025, Хмельницький. Тетяна Крачан
Із вересня 2022 Тетяна Крачан щоп’ятниці приїздить на акції "Поверніть Героїв з полону" до Хмельницького.
"Я знайшла тут своїх однодумців і себе. Вчилися разом не "падати духом" і боротися за рідних. Я мала бути голосом тих, хто не може за себе сказати".
На акції в підтримку військовополонений Тетяна Крачан їздила в Кам’янець-Подільський, Хмельницький та Київ, квітень 2025, Хмельниччина. Тетяна Крачан
На такі акції Тетяна разом із родиною їздила також до Кам’янця-Подільського та Києва. Через рік полону брала участь у велопробігу на підтримку захисників Маріуполя зі Старої Ушиці до Бакоти. А ще в рідному селищі за підтримки волонтерів й односельців висадила Алею з магнолій і яблунь для військових.
Тетяна Крачан в Старій Ушиці селищі з волонтерами й односельцями висадила Алею з магнолій і яблунь для військових, квітень 2025, Хмельниччина. Тетяна Крачан
"Я вірила, що наша боротьба тут буде тримати його там. Знала, що йому буде дуже приємно, коли повернеться, що ми тут не мовчали, не сиділи на місці, а боролися".
Зараз син Тетяни Крачан на реабілітації.
За словами начальника ОВА Сергій Тюріна, під час обміну 19 квітня в Україну повернули 277 захисників, п’ять із них – жителі Хмельниччини.