За інформацією: Суспільне Полтава.
До 28 лютого в Опішнянській громаді дозволений санітарний відстріл лисиць. Це через загрозу поширення сказу та скарги місцевих жителів. Рішення про регулювання чисельності хижаків ухвалила Рада оборони області у січні 2026-го.
Про це Суспільному розповів голова Опішнянської селищної ради Микола Різник.

Єгер ДП “Ліси України” Максим Мальченко. Суспільне Полтава
В Опішнянській громаді дозвіл на санітарний відстріл хижаків діє до кінця лютого. Таке рішення ухвалила Рада оборони Полтавщини у січні 2026-го.

Під його наглядом одного із єгерів у громаді Максима Мальченка – шість з половиною тисяч гектарів площ. Суспільне Полтава
"Ми звертаємося до районної військової адміністрації, потім рада оборони області, спілка мисливців, конкретний перелік мисливців, яким надається цей дозвіл у денний час, в будні дні і в певних територіях. Здається там не ближче 300 метрів до житла. Цей дозвіл був на січень, зараз його продовжили і на лютий. Саморегуляція природи, вона трішки збилася у зв’язку з війною. Тому, з цією проблемою дуже багато людей зверталося, особливо у віддалених селах, де вони крадуть курей, заходять і лякають людей, вони можуть розносити сказ. Це не означає, що всіх лисиць одразу відстріляють. Але має бути природний баланс", — прокоментував Микола Різник.

За майже два місяці в Опішнянській громаді мисливці та єгері ліквідували 32 лисиці. Суспільне Полтава
Під його наглядом одного із єгерів у громаді Максима Мальченка – шість з половиною тисяч гектарів площ.
"Основна популяція лисиці рудої зберігається в межах населених пунктів, за кілометр-два, там, де розташовані смітники, різні звалища, відходи. Вони ходять до людських осель. Тому, ми їх, якщо шукаємо, то шукаємо поблизу населених пунктів. В лісочках маленьких, в посадках, закинутих подвір’ях", — сказав єгер ДП "Ліси України" Максим Мальченко.

Сліди тварин. Суспільне Полтава
Через воєнний стан полювання нині під забороною. Це, за словами єгеря, призвело до збільшення популяції цих хижаків. Та головна проблема в тому, що ці тварини поширюють сказ.
"Санітарний відстріл, у зв'язку з тим, що лисиці почали підходити, заходити в приватні угіддя, нападати на домашніх тварин і свійських, і собак і котів. Вони, в свою чергу, можуть заражатися сказом, якщо вони перед цим не вакциновані були. І потім вже ж можуть бути наслідки і для людей, як вони контактують із своїми домашніми тваринами", — розповів Максим Мальченко.

Загалом санітарні відстріли хижаків у регіоні будуть проводити там, де їхня кількість перевищуватиме норму. Суспільне Полтава
За майже два місяці в Опішнянській громаді мисливці та єгері ліквідували 32 лисиці. Загалом санітарні відстріли хижаків у регіоні будуть проводити там, де їхня кількість перевищуватиме норму.
