За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Учасниця проєкту Олеся Горобняк біля картини, яку створила на честь загиблого чоловіка, 2025. Суспільне Хмельницький
Каже, що ідея малюнка виникла спонтанно.
"Головний герой на цій картині — велике дерево. Це, як уособлення мого чоловіка, і ми його сім’я, яка буде стояти поряд з деревом, і воно буде дарувати йому сили".
Намалювала свою картину і мати загиблого на війні сина Тетяна Демчук. Жінка каже, що кодувала у картині біль та надію, адже ще одного сина очікує з полону.
Учасниця проєкту Тетяна Демчук розповідає про картину, яку вона створила на честь своїх синів, один з яких загинув, інший – в полоні, 2025. Суспільне Хмельницький"Я поєднала тут втрату, полон і надію. Я на цій ляльці мотанці закодувала мир. Це моє серце, яке я винесла на люди, воно було розбитим. Кожен шов — це люди, які торкнулись мого серця і допомогли мені, як то мовиться, привести його в цілісність".
За словами організаторки проєкту Олени Сокальської, вже понад триста жінок з двадцяти пʼяти міст України взяли участь у проєкті "Жива". З серпня 2024 року проєкт розпочав тур містами України. За допомогою професійних художників-волонтерів, артстудій, меценатів і спонсорів допомагають жінкам та матерям виразити почуття на полотні, каже Олена.
Роботи, представлені на виставці “Малюю серцем” у Хмельницькому, 2025. Суспільне Хмельницький"Всі ці полотна намальовані дівчатами вперше в житті. Ніхто з них не малював раніше. Картини створені професійними, олійними, або акриловими фарбами. Ви бачите, що вони виглядають довершено, тому що намальовані серцем. І під кожну з них учасниця пише історію кохання до свого чоловіка або до сина".
Хмельницький став сьомим містом, яке відвідав арттерапевтичний тур "Жива. Малюю серцем". Наступним буде Вінниця. Як повідомила організаторка, кожен охочий може долучитися до проєкту у соцмережах та відвідати виставку, яка триватиме до 2 травня цього року. Вхід вільний.
Авторка: Тетяна Леус