ЄС заощадив €12 млрд після відмови від газу з РФ – дослідження

ЄС заощадив €12 млрд після відмови від газу з РФ - дослідження

Фото: ДТЭК Європа рекордними темпами переходить на “зелену енергетику”

За минулий рік імпорт газу до ЄС скоротився на 5%, а частка російського газу у загальному обсязі становила лише 16%.

Країни Євросоюзу заощадили 12 млрд євро внаслідок розширення виробництва електроенергії з відновлюваних джерел після відмови від імпорту газу з Росії через війну в Україні. Про це свідчать дані аналітичного центру Ember Climate, оприлюднені у середу, 22 лютого.

“Завдяки потужностям, що розширюються, і сприятливим метеоумовам вітряні і сонячні електростанції після початку війни виробили рекордну кількість електроенергії в ЄС”, – йдеться у звіті.

Так, з березня 2022 року до кінця січня 2023 року в ЄС вироблено на 10% більше вітряної та сонячної електроенергії, ніж за аналогічний період 2021-2022 років. З цих джерел отримано 23% усієї електроенергії у Євросоюзі – це найвищий показник за всі роки переходу на “зелену енергетику”.

Загалом за вказані місяці було додатково вироблено 50 терават-годин електроенергії, що відповідало б імпорту 90 терават-год газу на суму 12 млрд євро.

Підрахунки Ember Climate ґрунтувалися на середніх цінах на енергоносії за період, що досліджується. За даними центру, імпорт газу до ЄС скоротився на 5%, а частка російського газу з березня до січня становила лише 16%, тоді як до початку війни в Україні цей показник сягав 40%.

Дослідники вважають, що заміна викопних енергоносіїв на сонячну та вітрову енергію є для ЄС єдиною можливістю “забезпечити стабільну енергетичну безпеку та незалежність”.

Раніше повідомлялося, що російські окупанти демонтували та вивезли найбільшу в Україні сонячну електростанцію. Вона розміщувалась під Токмаком Запорізької області.

У Британії запрацювала найбільша морська “вітряна ферма”

Джерело

Новини України