Вівторок, 17 Травня

Ідеальні відносини: міф чи реальність

Ідеальні відносини: міф чи реальність

Нинішнє суспільство влаштоване так, що все більше і більше людей вважають, що щасливим можна стати тільки перебуваючи в ідеальних стосунках. При цьому існують і інші шляхи здобуття щастя – улюблені заняття, творчість, саморозвиток, але багато хто все ж вважають це лише доповненням до існуючої щасливого життя, яка може бути такою лише при знаходженні поряд другої половини.

Особливо від цього стереотипу страждають дівчата, адже їм з малих років нав’язують, що вона обов’язково повинна вийти заміж. Та й суспільство починає тиснути на жінку, і навіть жаліти її, в тому випадку, їли вона не має чоловіка і дітей, але при цьому займається улюбленою справою або цілком задоволена наявної посадою на роботі.

Саме тому, жінки все менше йдуть наперекір суспільству і живуть так, як їм подобається. Решта ж твердо вірять, що справжнє щастя в любові.

При цьому всі будують ілюзії про ідеальне взаєморозуміння і нескінченне щастя, абсолютно не замислюючись про реальність, в якій є місце і конфліктів, і ревнощів. Ідеал щасливого життя нав’язаний суспільству з казок, де всі живуть довго і щасливо, саме тому жінки вперто продовжують шукати принців-ідеалів, які перетворять їх життя в справжню казку.

Психологи дуже часто мають справу з жінками, які скаржаться на те, що сімейне життя стала далекою від ідеалу. І далеко не кожна, пізнавши жорстокість реальності, готова прийняти цей факт. Багато жінок, які опинилися в подібних ситуаціях, має намір продовжують розігрувати перед суспільством повну ідилію і щастя, при цьому, нерідко оплакуючи свою втрачену казку, залишившись наодинці.

Дуже часто, жінки, які нарешті зняли свої рожеві окуляри, і взяли реальність з усіма недоліками, починають замикатися в собі, думаючи, що їх життя не вдалося, так як весь час вони жили тільки уявними ілюзіями щастя. Деякі ж, йдуть іншим шляхом. Прощаючись із черговим партнером, вони, подібно дітям, продовжують вірити в те, що щастя все-таки відбудеться.
Коли жінка закохується в чоловіка, вона чекає від партнера повної віддачі. При цьому, слідуючи своїй мрії, жінка може втратити дійсно хорошу людину, просто тому, що він з якихось критеріям недотягує до ідеалу. У спробах знайти справжнього принца, найчастіше, жінка просто залишається одна.

Для того щоб уникнути самотності, необхідно лише прийняти реальність такою, яка вона є, і вже після цього оцінювати партнера. Потрібно пам’ятати про те, що чим більше ідеалізується відносини, тим сильнішим буде розчарування.

Закоханній людині властиво ідеалізувати свою другу половину. Саме тому перші місяці відносин часто здаються ідеальними і казковими, адже людина просто закриває очі на всі недоліки. Більш того, в період знайомства людям не властиво розкриватися повністю, тому що на той момент і основна мета – сподобатися один одному. Всі негативні сторони і недоліки починають розкриватися лише з часом, звичайно до моменту спільного проживання. Тоді вже починається період притирання і конфліктів. Багато пар розлучаються в цей самий період, тому що казкова ейфорія від постійного перебування поруч з коханим поступово випаровується, і починається реальне життя. Тільки завдяки взаєморозумінню і справжнім почуттям, трохи парам вдається пережити цей момент, таким чином, виводячи свої відносини на новий щабель.

Навіть якщо між партнерами залишається взаємна пристрасть і взаєморозуміння, то це теж не є гарантією того щасливого життя, яка існує в мріях. Будь-яка ідеалізація людини починається з радісних і приємних емоцій, а після призводить до розчарування і відчаю. І, звичайно ж, з такою зміною відносин один до одного вже не можна говорити про щасливе союзі, тому що чим більше наростає розчарування, тим ближче пара до розриву.

Ідеалізація відносин – найголовніша перешкода міцного союзу. Спочатку побудована ілюзія виявляється зовсім іншою в реальному житті. Іноді образ ідеального шлюбу так сильно в’їдається в свідомість людини, що будь-який відходження від потрібних рамок загрожує розривом, так як ідеалістові стають не потрібні такі «неідеальні» відносини.

При цьому зовсім не варто думати, що справжнє щастя в стосунках знайти просто неможливо. Відносини не можуть виглядати так само, як їх описують в казках і фільмах, але при цьому, цілком можливо створити щасливий союз і з точки зору реальності. Найголовніше – це не пошук ідеалу, з яким життя перетворитися в казку. Будь-які відносини можуть стати щасливими в тому випадку, якщо обидва партнери готові прислухатися один до одного, розуміти і поступатися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *