Як зробити QR-код для оплати за кілька хвилин

Приймання платежів через QR-код значно спрощує оплату. Це вигідне платіжне рішення як для власників бізнесу, так і для клієнтів. Підключити QR-код і використовувати його можна безкоштовно — таку можливість надає ПриватБанк. З підключенням еквайрингу і необхідними налаштуваннями складнощів не виникне. Більше про те, як зробити QR-код для оплати і як він працює, розповімо далі.

Як працює QR-код для оплати з телефона

Оформити QR код для оплати можна двома способами: залишити заявку на сайті ПриватБанку або подати її через мобільний додаток «Приват24 для бізнесу». Незалежно від обраного способу в інформаційній заявці вказується така інформація:

  • ПІБ;
  • номер телефону;
  • email;
  • дані про торгову точку, її вид діяльності.

Окремо вказується номер рахунку для зарахування коштів. Плакат з QR-кодом представлений у кількох форматах. Як тільки обрано один з форматів, він в електронному вигляді буде надісланий на вказаний email. Далі його потрібно  роздрукувати і встановити. На цьому інструкція, як зробити QR-код для оплати, завершується.

Еквайринг готовий до використання одразу після того, як буде сформований QR-код. Розібратися з оплатою буде легко й користувачам магазину — необхідно лише просканувати код і обрати картку. Після автоматичної обробки платежу його статус передається на телефон власника торгової точки. Надіслати клієнту чек можна в електронному форматі: на email або в месенджерах.

Скільки коштує QR-код

Підключення QR-коду безкоштовне, оскільки додаткове обладнання від ПриватБанку не задіяно. Цей вид еквайрингу вигідний тим, що відсутня абонентська плата за обслуговування. Власникам бізнесу потрібно лише подати заявку, обрати формат плаката з QR-кодом і роздрукувати його.

Водночас діє еквайрингова комісія. Її розмір фіксований — 1,3% з кожної транзакції. Комісія стягується незалежно від типу картки. Додатково не встановлюються обмеження за сумами чи певні ліміти. Через QR-код підтримуються виключно картки ПриватБанку.

Інші різновиди еквайрингу від ПриватБанку

Приймати платежі карткою, через Apple Pay, Google Pay або гаджети з NFC-технологією ПриватБанк пропонує й іншими способами. Доступні такі різновиди еквайрингу:

  • POS-термінал;
  • мобільний додаток «Термінал»;
  • NFC-мітка;
  • сервіс LiqPay.

Кожен із вказаних різновидів має певні особливості, відрізняється за способами оплати і тарифами. Наприклад, у разі встановлення стаціонарного POS-термінала щомісячно стягується абонентська плата за обслуговування. Її розмір фіксований — 400 грн. Також передбачена стандартна комісія 1,3%. Такий різновид еквайрингу вигідний тим, що пропонує вбудовану підтримку сервісу онлайн-каси. Це полегшує обробку платежів і передачу даних до податкової служби.

Якщо підключити еквайринг у форматі додатка «Термінал» або встановити NFC-мітку, абонентська плата не діє. Це можна сказати й про сервіс прийому платежів LiqPay. Їх підключення безкоштовне й можливе кількома способами — наприклад, через офіційний сайт ПриватБанку або додаток «Приват24 для бізнесу». Якщо підключено сервіс LiqPay, варто враховувати збільшену комісію — 1,5% з кожної транзакції.

Еквайринг — це оптимальне рішення для власників будь-якого бізнесу. Який би не був масштаб бізнесу і вид діяльності, оплата карткою або з телефона збільшить потік клієнтів і зробить їх лояльнішими. Особливо, якщо для оплати обрано QR-код. Його підключення безкоштовне, не викликає зайвих труднощів, а переваги — очевидні.

Новини України