Як уберегти город та сад від шкідників: поради агронома з Хмельниччини

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Колорадський жук зазвичай об’їдає листя на картоплі,. Unsplash

На Хмельниччині у травні з настанням потепління активізуються шкідники на городах та в садках. Йдеться про найпоширеніші з них — це колорадський жук, личинка хруща, плодожерка, листовійка та різні види попелиць.

Про це розповів агроном Ілля Кучер.

За його словами, комахи, які починають шкодити рослині у травневий період, негативно впливають на її ріст, розвиток і здатність плодити, адже у більшості випадків вони порушують процес фотосинтезу, через що рослина отримує менше поживних речовин.

"Колорадський жук об'їдає листя на картоплі, якщо йому її замало, робить це на інших видах пасльонових, серед яких помідори, баклажани. Якщо не почати з ним боротьбу, то від рослини може залишитись лише стебло. Листовійки й попелиці спричиняють закручення листя".

Личинки хрущів шкодять врожаю тим, що під’їдають кореневу систему на різних культурах. УНІАН

Ілля Кучер пояснив, личинки хрущів шкодять врожаю тим, що під'їдають кореневу систему на різних культурах, плодожерки — відкладають невеликих хробаків.

"Цей хробачок шкодить тим, що робить отвір у плоді — "ворота" для інших хвороб. Часто у цих місцях, наприклад, яблуко починає гнити".

Агроном розповів, щоб остаточно вберегти врожай від шкідників, немає довготривалих та ефективних народних методів, тому радить застосовувати інсектициди — препарати для захисту рослин від комах, дієвість яких перевірив на власному досвіді.

Плодожерки відкладають невеликих хробаків. УНІАН"Зважаючи на те, що багато шкідників набувають стійкості до дії того чи того препарату, рекомендую використовувати такий, що складається з трьох компонентів: ацетаміприд, біфентрин, емамектину бензоат. Перевагою першої речовини є те, що можна застосовувати в період цвітіння, тобто нешкідлива для бджіл; другої — діє контактно, тобто за дві-три години забирає будь-якого шкідника; третьої — проникає через кутикулу листка, завдяки чому дуже гарно діє, наприклад, на гусеницю".

Ілля Кучер пояснив, препарат з такими трьома діючими речовинами варто застосовувати тоді, коли на рослинах з’явилися перші шкідники. Його норма — 20 мл на 10 л води, дія триває 10-14 днів. Після проходження цього терміну можна використати повторно.

Листовійки спричиняють закручення листя. Getty Images"Після двох застосувань, наприклад, на картоплі буде ідеально чисто. У садку на деревах — так само. Навіть, якщо шкідники де-не-де з’являться, то їхня кількість вже не буде критична".

За словами агронома також можна використовувати препарати з діючою речовиною біологічного походження — авермектинами, що має антипаразитарний спектр дії, є екологічно безпечною як для ґрунту, так і для рослин, тварин і людей.

"Препарат буде діяти тільки на того шкідника, на якого попав в момент оприскування. Його норма — від 20 мл на 10 л води. Інтервал між обробками має бути 5-10 днів, їх можна робити дві за сезон".

У садку бувають різні види попелиць. Pixabay

Ілля Кучер розповів, для того, щоб вберегти врожай від личинки хруща, варто використовувати розчин з препарату, що складається з імідаклоприду й лямбда-цигалотрину.

"Треба 10 мл препарату розвести на 10 л води. Приблизно по пів літра розчину заливаємо туди, де є під'їдання. Це не стільки вбиває личинку, як створює несприятливі умови, через які вона припиняє шкодити".

Агроном пояснив правила обробітку рослин від шкідників:

  • Якщо очікується дощ, то рослини потрібно обприскати за дві-три години до нього, щоб препарат просочився.
  • Після дощу препарат необхідно використовувати після того, як просохне листя.
  • Не варто застосовувати розчин для шкідників, коли на вулиці сильні пориви вітру.

Новини України