Середа, 18 Травня

Гонтарева розповіла про подальшу долю «Привату», якщо він буде денаціоналізуватися

Гонтарева розповіла про подальшу долю «Привату», якщо він буде денаціоналізуватися

Спочатку в кінці 2016 року, кожен другий житель України приходив до тями після жахливої новини – «ПриватБанк», в самій назві якого закладена приватна форма володіння, відтепер належить державі, він націоналізований. Багато людей хвилювалися про долю не тільки своїх власних вкладень, а й про економіку країни в цілому. «ПриватБанк» вважається системним банком, тісно уплетеним в фінансово-економічні павутини держави. Колишні власники довели банк до банкрутства. Щоб економіка, яка частково спиралась на «ПриватБанк», не завалилася, керівництво країни приймає безпрецедентне рішення – націоналізувати банк. За три роки в банк влилося близько 200 млрд. Грн бюджетних коштів, щоб його стабілізувати і вивести хоча б в нуль.

Ігор Коломойський, колишній власник, вичікував три роки. Скориставшись увагою до президентських перегонів, де його протеже Володимир Зеленський вийшов переможцем, український олігарх подав до суду і зміг домогтися того, що суд визнав незаконним націоналізацію його колишнього банку. Тепер в Україні жителі з жахом чекають того, що буде далі. Нацбанк тут же почав оскаржувати дане рішення.

Екс-глава НБУ Валерія Гонтарєва, дала свою оцінку того, що відбувається і розповіла про ризики, пов’язані з таким небезпечним рішенням суду.

«Якщо НБУ не вдасться відстояти націоналізацію, то при переході в приватні руки держава негайно забере свої гроші, вкладені раніше в якості дотацій. Як тільки 155 млрд. Грн будуть забрані, банк негайно збанкрутувати і буде визнаний неплатоспроможним », – пояснює Гонтарєва.

З огляду на розгалужену банківську мережу і тісний зв’язок з економікою, це може негативно позначитися на добробуті держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *