В умовах загальної мобілізації та воєнного стану в Україні деякі громадяни мають можливість отримати бронювання, що дозволяє їм уникнути призову на службу. Однак така привілея не є довічною, і за певних обставин бронювання може бути скасоване.
Відео дня
OBOZ.UA пояснює, як діяти у разі скасування бронювання через невідповідність документів або інші підстави. Юрист компанії “Приходько та партнери” Михайло Лобунько також зазначив, що однією з причин скасування відстрочки є закінчення терміну її дії.
Причини скасування бронювання
Експерт зазначив, що в умовах воєнного стану в Україні бронювання може бути скасоване з різних причин. Однією з таких є закінчення терміну його дії. Якщо бронювання в “Резерв+” скасоване через невідповідність документів, розшук або інші підстави, юрист рекомендує звертатися до Територіального центру комплектування (ТЦК) із підтвердженням роботи на критично важливому підприємстві. У таких випадках варто також мати на увазі, що звернення з адвокатом може допомогти захистити ваші права, оскільки є ризик зловживань, якщо офіційно бронювання не було надано.
Коли бронювання може бути анульоване
Крім того, згідно з пунктом 12 постанови Кабінету Міністрів України, бронювання може бути анульоване, якщо підприємство, на якому працює військовозобов’язаний, припиняє виконувати завдання, пов’язані із забезпеченням Сил оборони, або не бере участі в мобілізаційних процесах. Скасування бронювання можливе й у разі, якщо підприємство більше не є критично важливим або зупиняє свою діяльність.
Як отримати бронювання без фізичної копії військового квитка
Також правозахисник зазначив, що навіть якщо працівник не має фізичної копії військового квитка, він може отримати бронювання, якщо дотримується інших вимог, зокрема має актуальний електронний додаток “Резерв+” і не перебуває в розшуку. Важливим аспектом є дотримання вимог, які дозволяють громадянам отримувати або зберігати право на бронювання.
Обмеження для певних галузей
Важливо зазначити, що для деяких галузей, таких як енергетика чи охорона здоров’я, існує обмеження на бронювання, що не може перевищувати 75% працівників. Це може ускладнити процес отримання бронювання.
Як уникнути проблем із бронюванням
Щоб уникнути проблем, юрист рекомендує перевірити, чи відповідає підприємство новим критеріям, адже втрата статусу критичного може вплинути на бронювання для всіх працівників. Також важливо мати оновлені дані в додатку “Резерв+” та не перебувати в розшуку. Спеціаліст підкреслив, що не слід ігнорувати повідомлення від мобільного додатка, оскільки вони можуть містити важливу інформацію щодо можливого скасування бронювання.
Як оскаржити незаконне скасування бронювання
Якщо ви вважаєте, що скасування бронювання сталося помилково або через зловживання, Лобунько радить звернутися за юридичною консультацією. Окрім того, можливе оскарження скасування в судовому порядку, якщо є докази порушення.
Як повідомляв OBOZ.UA, раніше в Україні затвердили критерії для бронювання священнослужителів від мобілізації під час воєнного стану. Під нього потрапляють священники, які є офіційно зареєстрованими керівниками релігійних організацій та які працюють в релігійних організаціях на умовах трудового договору.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!