Захарова: Росію не запрошували на Мюнхенську конференцію з безпеки

Речниця МЗС РФ Марія Захарова. МЗС РФ

У Міністерстві закордонних справ РФ повідомили, що Росію не запрошували на Мюнхенську конференцію з безпеки.

Про це пишуть “РИА Новости”.

Як повідомила речниця МЗС РФ Марія Захарова, Росію не запрошували на Мюнхенську конференцію з безпеки, представників МЗС та інших органів там не буде.

Голова Мюнхенської безпекової конференції Крістоф Гойсген повідомив в етері Deutschlandfunk., що представників російського уряду не буде на Мюнхенській конференції з безпеки. Німеччина також не видавала російським представникам візи. Він не зміг підтвердити нещодавню заяву Трампа стосовно зустрічі високопосадовців зі США, України та Росії в Мюнхені. Радник з комунікацій ОП Литвин також наголосив, що така зустріч не передбачена.

Водночас Гойсген не виключив, що Росія може відправити своїх представників до Німеччини іншим шляхом, тож переговори між РФ та США можуть бути правдою. Він також додав, що на конференції є "російська опозиція, зокрема Юлія Навальна та Жанна Нємцова".

14 лютого 2025 року в Німеччині починається 61-ша Мюнхенська безпекова конференція, куди приїдуть 60 лідерів держав та урядів. Цьогоріч головна тема зустрічі – війна Росії проти України. Президент Володимир Зеленський очолить українську делегацію на цьому заході та вперше зустрінеться з найвищими посадовцями нової адміністрації Дональда Трампа.

Що цьому передувало

Напередодні Трамп заявив, що 14 лютого в Мюнхені відбудеться зустріч високопосадовців зі США, України та Росії.

Про це він повідомив журналістам у Білому домі, передає кореспондент Суспільного.

"У них завтра зустріч у Мюнхені. Росія буде там з нашими людьми. Україна також запрошена. До речі, ті, хто буде там від будь-якої країни, – це високопоставлені особи з Росії, України та Сполучених Штатів", – заявив Трамп.

Після заяви президента США Дональда Трампа в Офісі президента України заявили, що переговорів з росіянами не передбачається.

Джерело

Новини України