Як змінюється життя в родині після народження дитини

Справжня повноцінна сім’я – це все-таки родина, де чути дитячий сміх. Без дітей будь-яка пара відчуває, що чогось не вистачає, і як би подружжя не любило один одного, нічого не заповнить їм відсутність дитини. Але коли, нарешті, з’являється малюк, багато чого різко змінюється.

Фізіологічні зміни

Нормальна вагітність завжди йде на користь жінці: організм омолоджується, зазнає гормональні зміни. Дослідження показали, що поліпшується навіть робота мозку за рахунок збільшення площі деяких його клітин, і жінка що народила розумнішає. Мозок чоловіка теж активізується в умовах стресової ситуації і починає працювати по-іншому. Так, у чоловіків поліпшується пам’ять і здатність до планування своїх дій.

Психологічні зміни

Жінка, яка стала мамою, відчуває, що виконала свою головну функцію в житті – поклала початок нового життя. Це дає їй привід пишатися собою, робить її впевненішою і сильнішою. Для захисту свого малюка мати готова на все, і ніякі перешкоди їй тепер не перешкода. Батько теж відчуває свою спроможність, зрілість, стає більш відповідальним і вимогливим до себе як до добувача. Трапляється і так, що чоловік починає страждати від нестачі уваги і намагається заповнити його в колі друзів і жінок. Образа і ревнощі змушують чоловіка проводити більше часу поза домом.

Як змінюються відносини

Якщо подружжя любить одне одного більше, ніж своє власне его, і дитина бажана, відносини їх теж змінюються: вони стають ще міцніше, адже тепер між люблячими, з’явилося ще одне сполучна ланка – дитина. Кожен ставиться з розумінням і повагою до праці іншого, намагається підтримати морально і фізично.

Але буває і так, що чоловік вважає нижче своєї гідності міняти підгузки і пелюшки і умиває руки від «суто жіночого» праці. Тоді в сім’ї починаються сварки, адже самотужки жінці важко нести на собі всі тяготи побуту і при цьому не спати цілодобово, тому що малюка потрібно годувати і заколисувати. Далеко не всі чоловіки усвідомлюють, наскільки нелегко доводиться їх дружинам. А коли втомлена від тягаря турбот жінка починає висловлювати своє невдоволення, чоловіка це дратує, і дитина перетворюється в обтяжливу ношу і джерело скандалу. Батько може просто грюкнути дверима і піти, залишивши дитя на маму, у матері ж такої можливості немає. Вона розуміє, що крім неї подбати про малюка нікому і змушена терпіти і весь тягар турбот, і постійні недосипання.

Щоб уникнути конфліктних ситуацій необхідно проявляти терпіння і турботу один про одного. Тоді дитина буде рости в щасливій родині. Народження дитини – це свого роду випробування сім’ї на міцність. У новоспечених батьків набагато яскравіше проявляються позитивні і негативні якості характеру, подружжя пізнають один одного з нового боку, і розвиток відносин залежить багато в чому від моральних принципів людей, їх виховання і культури. Щоб зберегти хороші відносини, а діти приносили радість і виросли щасливими людьми, потрібно в першу чергу працювати над собою.

Новини України