Премʼєр-міністр Великої Британії Кір Стармер (ліворуч) тисне руку президенту Франції Еммануелю Макрону перед початком зустрічі європейських лідерів у Парижі, Франція, 17 лютого 2025 року. REUTERS/Gonzalo Fuentes
Європейські лідери провели термінову зустріч 17 лютого, щоб обговорити потенційне розгортання своїх військових в Україні. Одна з можливих причин — прискорені контакти між Сполученими Штатами (США) та Росією щодо припинення війни.
Про це пише американська газета The Washington Post.
За інформацією видання, перспектива розміщення військ в Україні набула популярності, оскільки європейці прагнуть взяти участь у переговорах між командою Трампа та Москвою, які можуть сформувати безпеку континенту.
Про розміщення миротворців йдеться в останній версії плану європейських країн, пише газета. Передбачається, що військові не будуть розміщені вздовж лінії фронту, але будуть готові продемонструвати силу, якщо російські війська відновлять війну. Франція вважає, що може виділити 10 тисяч військовослужбовців.
Одночасно з розробкою плану щодо відправки військ в Україну європейські лідери намагаються з'ясувати у команди Дональда Трампа, на яку підтримку США вони можуть розраховувати. Відправлення власних військ до України Вашингтон відкинув. За даними джерел Washington Post, Європа розраховує на американські розвіддані, потенційну підтримку з повітря та допомогу з ППО.
Раніше The Economist повідомив, що США запропонували відправити в Україну миротворців з Китаю та Бразилії. Віце-президент Венс нібито сказав, що лише європейський миротворчий контингент буде менш ефективним для стримування РФ.
Зустріч європейських лідерів у Парижі
Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро підтвердив, що у Парижі в понеділок 17 лютого з ініціативи президента Франції Еммануеля Макрона відбудеться зустріч лідерів європейських держав, які обговорюватимуть безпекові питання.
Зустріч відбулася у форматі "Веймарський трикутник ++" (Франція, Німеччина, Польща, Іспанія, Італія, Велика Британія та ще декілька європейських країн). Словаччина, Словенія, Румунія та Чехія висловили своє розчарування, що їх не запросили на паризький саміт.