Вся правда про психологічні стосунки в сім’ї

Поняття сім’я включає в себе психологічну групу, яка ґрунтується на довірчих відносинах між подружжям. Відносини в різних сім’ях розвиваються по-різному. В одній присутній гармонія і прощення, в інший ревнощі і війна.

Щоб почала існувати повноцінна сім’я, пари проходять кілька етапів її створення:

  • 1 крок: сам вступ в шлюб;
  • 2 крок: народження першої дитини;
  • 3 крок: коли сім’я перестає існувати.

З боку психології поняття «відносини» діляться на такі види:

Батьківські

У такій сім’ї один з її членів приймає позицію дитини, в той час як другий член сімейства бере на себе роль батьків. Такі відносини часто виникають, коли є слабкий і невпевнений чоловік і владна жінка, яка звикла тримати все під контролем. Зазвичай така сім’я існує до того періоду, коли чоловік-дитина знаходить більш слабку особистість, ніж він сам. Бажання чоловіки від нової супутниці буде таке – захоплення ним.

Злиття

Для такого виду відносин характерна наявність в сім’ї тільки однієї сильної особистості, і часто їй надається саме жінка. На жаль, і ці відносини довго не проіснують, так як дружина постійно контролюватиме кожен крок свого обранця, тримати в строгості весь сімейний бюджет і навіть розклад дня.

Братсько-сестринські

У подружжя в такому вигляді відносин з’являються спільні інтереси, справи. Вони намагаються займатися тільки спільною справою. У родині виникає повна гармонія.

Садомазохістські

Таких пар досить багато. Жінки зазнають знущань з боку своїх чоловіків, вважаючи що, щось зробити або щось змінити не можна. Зазвичай такі схильності до насильства у чоловіків виникають ще з дитинства. Часто і сильно били, кричали і карали батьки, в подальшому ми, хлопці виробляється поняття, що бити це нормально, адже їх виховували саме так.

Залежні відносини

Цей вид характерний для сімей, в яких є хоч один залежна людина. Це може бути як алкогольна залежність, так і наркотична або ігрова. У такому випадку всі сили членів сім’ї спрямовані на вирішення цієї проблеми, часом забуваючи про свої якісь потреби, нехай навіть дрібнні. Така сім’я перестає існувати, коли один з її членів перестає бути залежним.

  • Партнерство. Чітко складені дії обох членів подружжя. Свідчить про турботу і повагу один до одного.
  • Романтична сім’я. Її принципи полягають в сильної пристрасті, закоханості, але на жаль в справжню любов вона рідко переростає.
  • Відкритий шлюб. Така сім’я виключає будь-які факти зради, також подружжя схильні до різноманітності в сексуальному житті, вважаючи, що це нормально.

Різновиди сімей по їх принципам:

  • Матріархат – в такій сім’ї головна жінка;
  • Патріархат – на чолі сімейства стоїть чоловік;
  • Демократична – повна рівність між подружжям.

Саме поняття шлюб складається з пристрасті, спільних інтересів і, звичайно ж, міцних довірчих відносин.

Новини України