Скажіть чесно, хто не мріяв знайти прекрасну, високооплачувану роботу де-небудь в Чехії або Польщі. Так щоб не на завод мішки тягати, а сидіти в прекрасному офісі на 25 поверсі і працювати собі на втіху, отримуючи при цьому мінімум 2000 умовних одиниць? Поспішаю засмутити: цієї мрії практично не судилося збутися. Однак не потрібно закривати сторінку і ховати ідею. Для початку потрібно розібратися в специфіці робіт, які пропонуються для іноземних громадян, які не мають документів Євросоюзу.
Польща
Найпростіший і вірний спосіб переїхати в Європу – знайти роботу в Польщі. Головними перевагами на користь цієї держави є: швидкість і ймовірність отримання візи, великий ринок праці, простота вивчення мови. Якщо ви молоді і амбітні, то кращий спосіб – вступити до навчального закладу і мати вільний доступ на ринок праці. Навчання не займає багато часу, головне успішно скласти іспити, а робота, навіть не на повну ставку, приємний бонус до життя в цій країні. Якщо ж надходження – абсолютно не ваш варіант, ласкаво просимо на сайт Міністерства праці, де є цілий розділ, присвячений процедурі отримання візи, документів, а також база вакансій для іноземних громадян. Варто відзначити, що в ЄС є таке поняття, як «блакитна карта». Вона видається вузькопрофільним, затребуваним і крутим фахівцям, що гарантує хороші умови праці та заробітну плату.
Чехія
Іноді здається, що в Чехії україно та російськомовних людей живе більше, ніж самих чехів. Прекрасна країна, приголомшлива архітектура, умови життя … Насправді плюси можна перераховувати практично нескінченно. Однак перед тим як зважитися на переїзд доведеться гарненько попрацювати і чекати. Для студентів все досить райдужно. Чи підтверджуєте шкільний атестат, вступаєте до ВНЗ безкоштовно (за умови знання чеської на рівні В2) і спокійно працюєте за студентською візою з деякими обмеженнями. З робочою візою все набагато складніше. Чеський ринок завалений пропозиціями важкої і низькооплачуваної роботи. І, на жаль, вакансій для іноземних громадян з пристойними умовами просто немає. Тому отримати робочу карту можна тільки погодившись на роботу де-небудь в цехах під великими містами. Є ще один варіант, це жівностяк або ж просто бізнес-віза. Для отримання цього типу візи доведеться знайти мінімум 2 місця, в яких є або можуть бути вакансії, що відповідають вашому освіти, підписати з ними договір, зібрати інші папери і податися на отримання візи.
Перед тим, як вирішуватиметься на переїзд в іншу країну, вивчіть від і до все питання, пов’язані з трудовими відносинами, орендою, прописки та реєстраціями. Якщо будуть з’являтися питання – є маса груп в соціальних мережах, де допоможуть ваші співвітчизники вже доконаний цей крок. Роботу завжди можна знайти, головне підійти до всього розумно. І не забувайте, золоті гори нас ніде не чекають, доведеться гарненько попрацювати.