“Він знав про авіамоделі все”: історія загиблого військового з Хмельниччини Віктора Семонешка

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Дружина загиблого військовослужбовця Вікторія Семонешко, листопад, 2024. Суспільне Хмельницький

Дружина Вікторія поділилася, що на початку повномасштабного вторгнення, чоловік у 56 років став до зброї, яку все життя моделював – тільки до справжньої.

"Він був мобілізований і воював у 4-й окремій танковій бригаді, на посаді командира першого артилерійського взводу. Віктор був старший офіцер батареї, у званні капітан".

Жінка зазначила, що протягом двох років Віктор Семонешко боронив Україну на Донецькому та Харківському напрямках.

"Коли Віктор приходив в останню відпустку, то передав у музей частину моделей. Він робив їх постійно, востаннє робив декілька за раз: поки одну фарбує, інша сохне. За два роки лише тричі брав тижневу відпустку — війна розставила пріоритети по-іншому".

З її слів, Віктор загинув у травні цього року під час виконання бойового завдання, щоб вшанувати пам'ять чоловіка та його захоплення, вона принесла до музею Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді близько двохсот його моделей.

" Для того, щоб спонукати молодь для розвитку творчої діяльності та наштовхувати їх на якісь ідеї".

Виставка авіамоделей Віктора Семонешка у музеї Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, листопад, 2024. Суспільне Хмельницький

Зі слів його друга, керівника судномодельного гуртка Юрія Гаркевича, роботи Віктора Семонешка тепер зберігатимуться в музеї на постійній основі.

"Віктор був гарний моделіст та друг. Він підходив дуже творчо до цих моделей: це не просто модель з коробки – це модель-копія".

За його словами, подивитися на роботи, що залишив по собі загиблий захисник, можуть всі охочі з понеділка по п’ятницю.

Новини України