Президент США Дональд Трамп виступає під час церемонії підписання Закону про його скасування у Рожевому саду Білого дому у Вашингтоні, округ Колумбія, США, 19 травня 2025 року. REUTERS/Kevin Lamarque
Президент США Дональд Трамп заявив, що його розмова з лідером Кремля, яка тривала дві з половиною години, свідчить про "досягнутий певний прогрес".
Про це він повідомив під час виступу в Рожевому саду Білого дому, де також підписував законопроєкт щодо боротьби з глибокими фейками.
"Я думаю, що був досягнутий певний прогрес. Там жахлива ситуація. Щотижня вбивають 5 000 молодих людей. Сподіваюся, ми щось зробили", — сказав Трамп.
Він зазначив, що разом із лідерами більшості європейських країн намагається "покласти цьому край" та висловив жаль з приводу того, що війна взагалі почалася: "Шкода, що все це взагалі почалося".
Трамп також пожартував, що Путін висловив повагу до його дружини, першої леді Меланії Трамп: "Я запитав, а як щодо мене? Ні, їм більше подобається Меланія. Це було недобре. Не знаю, чи добре. Я змирився з цим", — додав він. Після цього президент США похвалив Меланію Трамп за її виступ на підтримку законопроєкту про боротьбу з діпфейками.
19 тарвня президент США Дональд Трамп зателефонував очільнику Росії Володимиру Путіну. За даними ТАСС, вони говорили про припинення вогню у війні, яку розпочала Росія проти України та "мирне урегулювання української кризи" (так в Росії називають війну, яку розпочала саме РФ — ред.).
Очільник Росії Путін теж зробив заяву після завершення розмови із Трампом. Путін заявив, що "припинення вогню з Україною можливе після досягнення відповідних домовленостей". Які це домовленості — він не уточнив.
Також Путін розповів про меморандум між Росією та Україною, до якого може "увійти питання про припинення вогню та принципи врегулювання" та нібито готовність працювати над таким меморандумом. Детальніше про меморандум він не розповів. Очільник РФ також вважає, що переговори у Стамбулі вказують на те, що "сторони на правильному шляху".
За словами президента України Володимира Зеленського, якщо російська сторона запропонує якісь "меморандуми", то це не буде секретом. Такий документ, на його думку, міг би стати основою для подальшої "мапи, яка веде до закінчення війни, тобто до договору". Меморандум нібито передбачатиме припинення вогню і має бути підтриманий обома сторонами.