Рейтинг банків в Україні 2021

Надійність банку визначається декількома параметрами – це обсяг активів, швидкість повернення депозитів у разі виникнення фінансових проблем, рівень підтримки з боку держави, підтримка акціонерами. ТОП-10 українських банків виглядає наступним чином.

  1. «ПриватБанк». Був приватним, став державним. НБУ не міг допустити банкрутства цього системного банку. Довелося націоналізувати. Сьогодні активи банку становлять 271 млрд. грн, а статутний капітал – 206 млрд. грн.
  2. «Ощадбанк». Також один з найбільших державних банків. Останнім часом держава активно розвиває банківську установу, опрацьовуючи стратегію розвитку. Активи банку обчислюються 215 млрд. Грн, а його капітал складає 49 млрд. грн.
  3. «Райффайзен Банк Аваль». Великий комерційний банк України. Штаб-квартира знаходиться в Австрії. Активи складають 71 млрд. грн, а капітал – 6 млрд. грн.
  4. «Альфа Банк». Входить до складу міжнародного консорціуму «АльфаГрупп». Головний офіс холдингу, в який входить «Альфабанк» знаходиться в Люксембурзі. Активи банку складають майже 57 млрд. грн, а капітал – 12 млрд. грн.
  5. «ПУМБ» або «Перший український міжнародний банк». 92% акцій банку перебувають у ТОВ «СКМ Фінанс», яке є частиною одного з найбільших промислових холдингів в Україні. Активи банку 52 млрд. грн, статутний капітал – 3,2 млрд. грн.
  6. «Укрсиббанк» .Банк з французькими інвестиціями, що входить до міжнародної фінансової групи BNP Paribas Group. Історія цього консорціуму вже налічує півтора століття. Активи «Укрсиббанку» налічують 48,1 млрд. грн, а його капітал складає 5 млрд. грн.
  7. «Укрексімбанк». 100% акцій володіє держава в особі Кабінету Міністрів. Зараз акцент в роботі структури зроблений на обслуговування зовнішньоекономічної діяльності держави. Активи банку – це сума в 163 млрд. грн, а його капітал – це 38 млрд. грн.
  8. Банк «Південний». Банк повністю з українським капіталом, штаб-квартира фінустанови знаходиться в Одесі. Банк вважається універсальним з повним переліком всіх банківських послуг. Активи – 34 млрд. грн, капітал – 1,3 млрд.
  9. «OTP Bank». До 2006 року був відомий під брендом «Райффайзен Банк», поки що володіє їм група Raiffeisen не вирішила викупити «АвальБанк» і продати свою “дочку” фінансовій групі OTP Bank Plc. Активи банку складають 32 млрд. грн, а статутний капітал – 6 млрд. грн.
  10. «ТАСкомбанк». Цей банк відомий тим, що входить до фінансової групи «ТАС», що належить колишньому народному депутату Сергію Тігіпку. Крім банку, фінансовий холдинг володіє рядом об’єктів нерухомості, страховою компанією та мережею аптек. Активи «ТАСкомбанк» складають 16 млрд. грн, а статутний капітал прирівнюється до 733 млн. грн.

За останні чотири роки сильної економічої кризи, яка була доповнена кризою політичною, привела до того, що з «банківської» карти України зникли близько 100 банків. Незважаючи на те, що на ФГВФО лягла величезна фінансова відповідальність перед вкладниками збанкрутілих банків, експерти бачать вигоди в тому, що деякі банки зникли.

Фінансисти пояснюють це тим, що таким чином, банківська система оздоровилась, а криза виступила таким собі лакмусом і вказала на слабкі місця в банківському секторі.

Разом з тим, з багатьох банків-банкрутів безпосередньо перед їх ліквідацією виводилися величезні суми грошей з використанням шахрайських схем. А виплати вкладникам повинен здійснювати Фонд гарантування вкладів. Але за чотири роки, незважаючи на проведені розслідування, ще жоден власник або акціонер збанкрутілого банку не був покараний за несанкціонований виведення коштів.

Новини України