19 лютого в Ніжинському районі провели онлайн-нараду для працівників служб у справах дітей територіальних громад. Захід відбувся за дорученням начальника Ніжинської районної військової адміністрації Григорія Ковтуна під головуванням заступниці голови РДА Людмили Желади.
Про це повідомляє Служба у справах дітей райдержадміністрації.
Основною темою зустрічі стало питання соціального захисту дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Людмила Желада наголосила, що сім’я є першочерговим середовищем для виховання дитини, а тому профілактична робота з сім’ями, які опинилися у кризі, залишається одним із ключових завдань фахівців.
Начальниця служби у справах дітей Ніжинської РДА Людмила Марченко представила аналіз ситуації в районі, зокрема, щодо зростання кількості дітей, які потребують допомоги.
За її словами, основні причини таких випадків включають:Реклама:
- ухиляння батьків від виконання своїх обов’язків (2022 р. – 83 дитини, 2023 р. – 187, 2024 р. – 271);
- випадки домашнього насильства, у тому числі з боку самих дітей (2022 р. – 15 дітей, 2023 р. – 32, 2024 р. – 19);
- бездоглядність (2022–2023 рр. – по 4 дитини, 2024 р. – 2 дитини);
- правопорушення за участю неповнолітніх (2022 р. – 0, 2023 р. – 1, 2024 р. – 2).
Одним із ключових питань обговорення стала необхідність розвитку мережі патронатних сімей у районі. Фахівці відзначили, що в громадах, зокрема в Бобровицькій, Носівській, Лосинівській, Вертіївській, Макіївській та Крутівській, потрібні нові кандидати у патронатні вихователі. Читайте також: Гуртожитки у Ніжині: реальні історії студентського життя
Про заходи, які вживає поліція для захисту дітей, розповіла начальниця сектору ювенальної превенції Тетяна Дахно. Вона зазначила, що ювенальні поліцейські не лише працюють із правопорушниками, а й проводять профілактичні бесіди зі школярами та взаємодіють із родинами, що опинилися у складних обставинах.
Також на нараді обговорили питання оформлення соціальної допомоги для патронатних вихователів. Начальниця служби у справах дітей Бахмацької громади Ірина Смаглюк поділилася досвідом роботи патронатних родин та проблемами, які виникають у процесі оформлення документів.
Підсумовуючи зустріч, Людмила Желада наголосила на необхідності консолідованих зусиль для того, щоб кожна дитина, незалежно від життєвих обставин, зростала у безпечному середовищі та відчувала підтримку громади. Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Як повідомляв MYNIZHYN, 9 лютого у «кареті швидкої» 22-річна жінка народила дівчинку. Сталося це на території Прилуцької громади. Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram
Viber
Facebook
Instagram
Youtube