Підсумки 05.04: Жертви атаки і удар по РФСюжет

Підсумки 05.04: Жертви атаки і удар по РФСюжет

Фото: МВД Украины Кількість постраждалих внаслідок російської атаки по місту Кривий Ріг Дніпропетровської області збільшилася до 74 людей

У містах України 6 квітня оголосили днем жалоби за загиблими від російської атаки по Кривому Рогу; СБУ вдарила по заводу вибухівки у Самарській області РФ. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

У Кривому Розі зросла кількість постраждалих

Кількість постраждалих після російського ракетного удару по Кривому Рогу зросла до 74 осіб. Жертвами нового воєнного злочину стали 19 людей, з яких 9 дітей. Постраждали 72 особи, серед яких 11 дітей. Міста і села України у неділю, 6 квітня, оголосять день жалоби та приспустять державні прапори за жертвами російської атаки на Кривий Ріг. 

Поліція показала перші кадри після атаки на Кривий Ріг

З’явилося відео перших хвилин після ракетного удару РФ по Кривому Рогу 4 квітня. Відповідний запис опублікував перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький. Він відзначив, що правоохоронці негайно прибули на місце й побачили “справжнє пекло”.

Зеленський назвав “слабкою” реакцію посла США, яка не визнала, що по Кривому Рогу вдарила ракета РФ

Президент України Володимир Зеленський відреагував на слова посла США Бріджит Брінк, яка, коментуючи російський удар по Кривому Рогу, не зазначила, що ракета була російською.Він подякував “за принципову позицію” щодо російського удару міністрам закордонних справ Чехії, Фінляндії, Литви, Латвії, Естонії та Австрії, високій представниці Євросоюзу з питань закордонних справ і політики безпеки Каї Каллас, а також посольствам Японії, Великої Британії, Швейцарії та Німеччини, але зауважив, що реакція посольства США “неприємно дивує”.

Посол США в Україні Бріджит Брінк написала, що її “жахає” влучання балістичної ракети поблизу дитячого майданчика та ресторану в Кривому Розі, але не вказала, що ракету запустила Росія.

Дрони СБУ уразили в Росії завод Промсинтез, який виробляє вибухівку

У ніч проти 5 квітня дрони Служби безпеки України уразили в Самарській області Росії завод Промсинтез, який виробляє вибухівку. Підприємство розташоване в місті Чапаєвськ. Цей завод є одним з провідних у Росії та СНД виробників промислових вибухових речовин (амонал, амоніт та грануліт). На підприємстві зафіксовано щонайменше 20 вибухів та декілька осередків загоряння. Як наслідок – керівництво заводу зупинило технологічні процеси.

У Саранську дрони влучили в єдиний у Росії завод оптоволокна

У ніч проти 5 квітня безпілотники атакували кілька російських регіонів, зокрема Самарську область та республіку Мордовія. Один з ударів, імовірно, припав на завод оптоволокна, яке використовують для виробництва безпілотників. Оптоволокно використовують для виробництва дронів, стійких до глушіння засобами радіоелектронної боротьби.

У березні ЗСУ знищили дронами на 10% більше цілей, ніж у лютому

Сирський зазначив, що безпілотні технології відіграють “одну з ключових ролей” у сучасній війні й за ефективністю уражень практично урівнялися з артилерією. Він зазначив, що за березень, за допомогою безпілотників різних типів вражено та знищено понад 77 тисяч ворожих цілей, що на 10 відсотків більше, ніж у лютому. За словами головнокомандувача, військові продовжують нарощувати кількість та спроможності безпілотників на оптоволокні. Зокрема, безпілотні комплекси з дистанцією ураження 20 кілометрів уже працюють на фронті.

З окупації, Росії та Білорусі вдалося повернути 45 українців

З тимчасово окупованих територій, Росії та Білорусі вдалося безпечно повернути ще 45 українців, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. Серед евакуйованих є особи, які потребували особливих умов для безпечного переміщення. Йдеться про маломобільних та тяжкохворих громадян, які не мали фізичної можливості самостійно залишити окупацію, 10 людей потребували невідкладного лікування, мали тяжкі хронічні захворювання. Переважна більшість з цих громадян – люди похилого віку (найстаршій особі 93 роки).

У США пройшличисленні мітинги проти Трампа та Маска 

Противники президента США Дональда Трампа та мільярдера й чиновника Ілона Маска вийшли на мітинги у всій Америці, щоб висловити протест проти дій адміністрації щодо скорочення витрат, економіки, прав людини та інших питань. Протестувальники засудили дії адміністрації Трампа щодо звільнення тисяч федеральних службовців, закриття офісів соціального захисту, фактичне припинення роботи цілих агенцій, депортацію мігрантів, зниження рівня захисту трансгендерів та скорочення фінансування програм охорони здоров’я. Мітинги пройшли увсіх 50 штатах США та у шестикраїнах. Це наймасштабніші акції з моменту інавгурації американського лідера 20 січня.

Після року в Антарктиді: додому повернулись українські полярники 29-ї антарктичної експедиції

До України повернулись учасники 29-ї антарктичної експедиції, які рік відпрацювали в Антарктиді на станції Академік Вернадський. Їхній шлях додому тривав два тижні. Ця група вчених проводила дослідження та безперервні вимірювання за трьома основними напрямами: геофізика, метеорологія, біологія, а команда життєзабезпечення – підтримувала роботу всієї інфраструктури та наукову діяльність.

Фондовий ринок США переживає найбільше в історії дводенне падіння

Протягом 3 та 4 квітня компанії на американському фондовому ринку втратили близько 6,6 трлн дол. Інвестори виявилися неготовими до оголошення президентом Трампом масштабних глобальних тарифів, які перевершили всі прогнози. Експерти попереджають, що продовження конфлікту може серйозно зашкодити технологічному сектору та економіці в цілому, підвищивши ймовірність рецесії та завершення зростання ринку.

Уряд затвердив новий правопис кримськотатарської мови на основі латинки

Кабінет Міністрів затвердив новий правопис кримськотатарської мови, який базується на латинській графіці. Документ розробляли ще з 2023 року за участі провідних мовознавців, наукових установ, представників кримськотатарської спільноти та Меджлісу. Проєкт правопису схвалила Національна комісія з питань кримськотатарської мови. Правопис розробили на основі алфавіту, затвердженого ще у 2021 році. Як повідомили у Представництві, він відповідає як історичним традиціям, так і сучасним мовним тенденціям. До 1928 року кримськотатарська мова послуговувалась арабською абеткою. Тоді її перевели на латинку, а 1939-го – на кирилицю.

Джерело

Новини України