Навіть у воєнний час щирі почуття перемагають: розмова зі спеціалістом Ніжинського відділу ДРАЦС

Відділи реєстрації актів цивільного стану, відомі нам як ДРАЦСи. Переважна більшість з нас, якщо не сказати, що практично всі, хоча б кілька разів у своєму житті відвідували цю державну установу.

Функції ДРАЦС гранично прості, проте знаходитися в гущі подій людських доль під час зовсім не просто. Працівники з усіх сил намагаються залишатися максимально толерантними і спокійними у своїй роботі, не дивлячись на те, що це зовсім не просто, адже ситуації, які вимагають участі працівників ДРАЦСу, здебільшого не можуть залишати людей байдужими.

Йдеться як про народжуваність так і смертність, укладання та розірвання шлюбу, зміну імені та встановлення батьківства, а також удочеріння та усиновлення, видачу та відновлення ключових громадянських документів – все це дуже важливо для нас всіх.

Журналісти MYNIZHYN поспілкувалися з провідним спеціалістом Ніжинського відділу ДРАЦС Юлією Варламовою

До вашої уваги – інтерв’ю

– Доброго дня. Розкажіть будь-ласка, скільки років Ви працюєте в органах  ДРАЦС? З чого, скажімо, так, все почалось?

– Свою діяльність в органах державної реєстрації актів цивільного стану я розпочала в 2018 році. З 2023 року працюю у Ніжинському відділі ДРАЦС Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

За час роботи у цій сфері у мене сформувалось чітке переконання у виборі вірного професійного шляху. Діяльність у цьому колективі постійно мотивує працівників підвищувати рівень їх знань та компетентності, аби якість  надаваних послуг завжди була на належному рівні.

– До працівників органів ДРАЦС люди звертаються з різних життєвих питань: народження і смертність, укладання та розірвання шлюбу, зміна імені та встановлення батьківства, тощо. Які саме питання під Вашим контролем і що допомагає Вам у роботі?

– Так, державна реєстрація важливих життєвих подій завжди була юридично необхідною діяльністю для суспільства. Особисто я контролюю напрямок  відділу з державної реєстрації розірвання шлюбу. Читайте також: Ніжин в атмосфері кохання: наше місто до Дня святого Валентина – Фоторепортаж

– А як війна позначилася на роботі вашої організації, вашого відділу? Що змінилося, а що ні?

– Війна – це небезпека, яка загрожує щосекунди. З початком повномасштабного вторгнення ми були вимушені працювати часом без світла, без державних реєстрів, а іноді й під час повітряних тривог, щоб зареєструвати народження, укладення шлюбу та зафіксувати всі інші важливі життєві події громадян.

Що стосується мого напряму відповідальності, то тут відмічається збільшення кількості державної реєстрації розірвань шлюбу в порівнянні з попередніми роками. Однак ці показники наразі не є коректними, адже діє принцип екстериторіальності, тобто немає прив’язки до конкретного відділу при потребі отримати необхідні послуги.

Водночас, охочих укласти шлюб суттєво більше. Громадяни, попри складнощі воєнного часу, не відмовляють собі у таких радощах, як створення сім’ї, тому й звертаються до наших фахівці з відповідними заявами.Реклама:

– У Ніжинському відділі  ДРАЦСу шлюби укладають також і військові.  Скажіть – шлюб беруть тільки чоловіки військові чи й жінки?

– Державна реєстрація шлюбу – послуга, яка не припиняла надаватися ні на день з початку повномасштабного вторгнення.

Тому шлюб беруть не тільки чоловіки військові, а й жінки.

До речі, військовим доступно швидка реєстрація шлюбу, яка також може пройти в режимі онлайн. Тобто, коли один із наречених знаходиться поза відділом ДРАЦС.

Єдине, що хотілося б відмітити, так це кількість урочистих церемоній, яка дещо зменшилася у порівнянні з показниками минулих років. Без сумніву, на це вплинули реалії сьогодення. 

– Скажіть – частіше жінки беруть прізвище чоловіка чи залишають своє?

– Намір залишити своє дошлюбне прізвище все частіше спостерігається серед молодят. Головною мотивацією у цьому випадку виступає небажання вносити зміни у ряд документів, які необхідно зробити у зв’язку з оновленням прізвища. Проте, у кожної пари є й свої, більш особисті переконання стосовно цього питання.

– Чи багато тих, хто жив раніше у цивільному шлюбі, зареєстрували його тепер?

– Змінити цивільний шлюб на шлюб, який визнається законом, і тим самим набути відповідних прав та обов’язків – бажання, яке все частіше з’являється у наших закоханих.

Навіть у воєнний час щирі почуття перемагають, адже кохання – це про довіру, а шлюб – про відповідальність одне перед одним.

– Якщо говорити про вашу практику роботи – чи пам’ятаєте свій перший робочий день? Якщо так, яким він був?

– Перший день – це хвилювання перед новою роботою, знайомствами та особистими викликами, адже тоді сфера ДРАЦС була мені ще мало знайомою. Тому в той момент було напрочуд важливо правильно зрозуміти, чи підходить мені така діяльність, чи ні. Враховуючи роки роботи, зараз уже відповідь чітко зрозуміла.

Також у нашій роботі постійно присутня динаміка, адже часто виклики стають сюрпризами, а інколи й неприємними, які влаштовує ворог. Попри все, ми вчимося швидко пристосовуватися  та долати труднощів сьогодення.

Так, наприклад, під час масштабної зовнішньої кібератаки з боку рф, було тимчасово заблоковано доступ до державних реєстрів. Через це методи нашої роботи вимушено зазнали змін. Фахівці здійснювали реєстрацію важливих подій громадян на паперових носіях, інформацію з яких після відновлення роботи реєстрів було оперативно 100% перенесено до єдиної системи.  Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Раніше ми писали: Наслідки кібератаки на держреєстри: яка ситуація у Ніжині і що говорять експерти Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram
Viber
Facebook
Instagram
Youtube

Источник

Новини України