Середа, 6 Липня

Наскільки відпочинок важливий кожному з нас

Наскільки відпочинок важливий кожному з нас

Кожен день ми чуємо про важливість продуктивності, про те як важливо бути ефективним і т.д. Але як часто ми замислюємося про значення відпочинку в усьому цьому і яку важливу, а часом вирішальну роль, він грає?
Давайте для початку розберемося, що ж таке відпочинок? Багато, напевно, чули фразу про те, що відпочинок – це зміна виду діяльності. Мабуть, автор цієї фрази злукавив, або не врахував усього розмаїття діяльності. Змінюючи один важкий вид діяльності іншим не менш важким – важко назвати відпочинком.

Відповідно до словника: «Відпочинок – стан спокою, або такого роду діяльність, яка знімає втому і сприяє відновленню працездатності». Тут багато хто може сказати, що якщо після відпочинку працездатність не відновилася, значить, це був не відпочинок, або неправильний відпочинок, але це вже психологічні моменти.

Звичайно, кожен сам для себе знаходить варіанти відпочинку і відновлення сил, але давайте перерахуємо найбільш популярні варіанти відпочинок згідно зі статистичними опитуваннями (не залежно від статі і віку):

Сон

Тут погодяться всі, що сон – найкращий спосіб відпочинку і відновлення працездатності і життєвих сил. Залишається тільки додати, що сон повинен бути здоровим, тобто в зручній природній позі, в комфортних кліматичних умовах, в повній темряві і тиші, тільки тоді сон буде максимально сприяти відпочинку Вашого організму.

Час для себе

Друга за популярністю відповідь. Для цього виду відпочинку потрібно лише комфортна Вам атмосфера. Можливо, Вам допоможе тиша або улюблена музика, книга, кава, чай або свічки. Тут вже точно вибір за вами, так як ніхто не знає Вас краще, ніж Ви самі.

Улюблене хобі

Тут варіантів безліч: від в’язання або малюнка, до риболовлі та полювання.

Спорт

Для багатьох це основний вид відпочинку і підтримки здоров’я, але знову ж таки давайте не будемо забувати, що не всі види спорту сприяють відпочинку, деякі здатні Вас ще більше перевтомити, що єдине на що Ви будете здатні це сон.

Подорожі

Навіть найменші, навіть всього на кілька годин. Зміна обстановки завжди допомагає людському організму перезавантажитися, а отже відпочити і набратися нових життєво важливих сил.

Якщо з найбільш популярними способами відпочинку все і так зрозуміло, то значення відпочинку багато хто недооцінює, найчастіше боячись уславитися ледарями і ледарями, але при цьому забуваючи, що систематична перевтома впливає не тільки на нашу ефективність і працездатність, а й істотно збільшує ризики появи різних серйозних захворювань і цілковитого передчасного старіння. У кожного існує своя власна межа роботи без відпочинку: хтось може працювати місяцями без вихідних, але потім йому потрібна тривала підзарядка, хтось навпаки краще буде відпочивати часто, але не довго.

У будь-якому випадку, найголовніше, завжди прислухатися до свого організму, і відчувати його потреби. Якщо він вимагає відпочинку, а ви переконаний трудоголік, не можете зупинитися, краще дозвольте собі хоча б короткий відпочинок зараз, коли цього вимагає ваш організм, ніж потім ви будете довго і наполегливо відновлювати свої сили.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *