Найвідоміший астрофізик світу Ніл де Грасс Тайсон зробив моторошне попередження про астероїд – “вбивцю міст”. Вчений суттєво збільшив шанси на те, що астероїд 2024 YRA, який має ширину від 40 до 100 метрів, може врізатись в Землю.
Відео дня
Хоча за даними NASA цей космічний камінь зараз має 2,3 відсотка ймовірності прямого удару по нашій планеті. Проте дані ще можуть змінюватись, оскільки астероїд наблизиться до Землі 22 грудня 2032 року, пише DailyMail.
“На цей час астероїд 2024-YR4 розміром з особняк має шанси один із п’ятдесяти вдаритися по Землі протягом наступних восьми років”, – написав астрофізик Ніл де Грасс Тайсон у мережі X.
Експерти кажуть, якби цей космічний камінь вдарився об Землю, то залишив би кратер шириною понад 900 метрів на поверхні. А його вибух був би в 500 разів потужнішим за атомну бомбу, скинуту на Хіросіму під час Другої світової війни.
І хоч шанси прямого удару низькі, але науковці з усього світу будуть дуже уважно спостерігати за астероїдом, щоб якомога раніше знати, чи стане він серйозною загрозою для Землі. І якщо це станеться, космічні агентства будуть мати достатньо часу для запуску оборонної місії.
Проте адміністрація Трампа серйозно скорочує фінансування досліджень. Водночас Національний науковий фонд (NSF) заморозив свій процес затвердження грантів і нових видатків у січні 2025 року у відповідь на розпорядження президента Трампа.
Варто зауважити, що NSF є найбільшим спонсором наукових досліджень у країні. Проте цього місяця агентству було сказано готуватися до звільнення половини персоналу та двох третин фінансування.
Інші федеральні наукові агентства також стикаються зі звільненнями та скороченням фінансування. Багато вчених, у тому числі астрономи, висловили серйозну стурбованість щодо того, що це може означати для наукового прогресу в США.
Тепер, коли астероїд 2024 YR4 має шанс вразити нашу планету, перешкоджання дослідницьким зусиллям може мати руйнівні наслідки, кажуть експерти.
“Зараз, можливо, поганий час, щоб зменшувати витрати на науку”, – наголосив у дописі на Х астрофізик Ніл де Грасс Тайсон.
Раніше OBOZ.UA писав, що вчені NASA назвали країни, які можуть постраждати від астероїда “вбивця міст”. А також повідомляв, що NASA ухвалило екстрене рішення щодо астероїда – “вбивці міст”.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!