Фото: Getty Images Видобуток нафти у китайській провінції Сіньцзян
Серед учасників ринку зросли побоювання щодо проблем в економіці Китаю – найбільшого імпортера нафти у світі.
Світові ціни на нафту суттєво знизились через слабкі економічні дані з Китаю і пробили психологічний рівень у $70 за баррель. Це сталося вперше з грудня 2021 року, свідчать результати торгів у вівторок, 10 вересня.
Так, котирування листопадових ф’ючерсів на сорт Brentна лондонській біржі ICEFuturesзнизилися на $2,76 (-3,84%), до $69,08 за барель.
Ціна ф’ючерсів на нафту WTIна жовтень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) зменшилася на $2,88 (-4,19%), до $65,83 за барель.
Напередодні Brentподорожчала на 1,1%, WTI– на 1,5%.
Раніге у вівторок Головне митне управління КНР повідомило, що Китай у серпні збільшив експорт на 8,7% у річному вираженні рекордними темпами з березня 2023 року. Тим часом зростання імпорту сповільнилося до лише 0,5% з 7,2% у липні, що посилило побоювання щодо проблем в економіці найбільшого імпортера нафти у світі.
“Дані про експорт були позитивними, проте цифри імпорту підігрівають тривоги подальшого послаблення внутрішнього попиту в Китаї”, – заявиили аналітики CommerzbankКарстен Фрітш та Барбара Ламбрехт.
Також трейдери стежать за активністю ураганів у Мексиканській затоці. Національний центр прогнозування ураганів (NHC) США напередодні повідомив про формування тропічного шторму Франсін у Мексиканській затоці, яка може посилитися до урагану 2-ї категорії до середини тижня. На узбережжі штату Луїзіана оголошено штормове попередження.
Нагадаємо, аналітики Citi Research вважають, що ціни на нафту можуть знизитися до $60 доларів за барель до 2025 року. Основним фактором вони вказують значний профіцит на ринку.
В Росії спрогнозували зниження цін на нафту та швидку девальвацію рубля