Український солдат тримає FPV-дрон під час військових навчань Донецькій області, Україна, 15 березня 2025 року. Getty Images/Roman Chop/Global Images Ukraine
Наразі до експлуатації у ЗСУ допущено понад 330 зразків безпілотних систем українського виробництва. Це у 4,4 рази більше ніж у 2023 році, коли було допущено 75 зразків.
Про це розповів заступник міністра оборони України Валерій Чуркін, передає пресслужба українського оборонного відомства.
За його словами, безпілотні системи починають займати "чільні позиції" в архітектурі озброєнь провідних армій світу. А Україна, як стверджує посадовець, у протистоянні російській агресії, "зробила ставку на розвиток військових технологій як асиметричну відповідь" на кількісну перевагу противника в людях і техніці.
"У секторі безпілотних систем ми здійснили серйозний прорив. Понад 95% БПЛА, які нині застосовуються на фронті, – українського виробництва", – зазначив Чуркін.
Посадовець переконаний, що чим більше "нових інструментів" війни – тим більше спроможностей у Сил оборони на полі бою.
"При цьому основну увагу необхідно зосередити на випуск відносно дешевих та ефективних засобів ураження", – додав він.
11 квітня Міноборони повідомляло, що кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва "Рарог-10".
Потім оборонне відомство допустило до використання у ЗСУ надлегкий безпілотний авіакомплекс українського виробництва В-1, а також FPV-авіакомплекс "Генерал Черешня".
Загалом Міноборони планує втричі збільшити обсяг закупівель безпілотників, законтрактувавши 4,5 мільйона FPV-дронів на 2025 рік.