За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Близько 200 людей зібралися під Свято-Миколаївським собором, аби протестувати щодо анонсованого приїзду Онуфрія, травень 2025, Хмельницький. Суспільне Хмельницький
Від 15 години біля собору почали збиратися люди. Серед них військовослужбовець Артур Ананьєв.
"Я це сприймаю, як маніпуляція і гра на руку Москви, які зараз на домовленостях хочуть розказати про утиснення віри парафіян російської церкви. Але немає не тільки утиснення парафіян, а цієї церкви взагалі немає існувати. Два роки тому почався масштабний перехід церков, наше суспільство прокинулось і почало виганяти московських попів після резонансного мого побиття", — розповів Артур Ананьєв.
Тамара Яніна — дружина загиблого захисника “Азовсталі” долучилася до протесту, травень 2025, Хмельницький. Суспільне Хмельницький
Тамара Яніна — дружина загиблого захисника "Азовсталі". Вона сьогодні теж прийшла під стіни собору з портретом свого чоловіка Олексія.
"Для мене не припустимо те, що вже на якому році війни на нашій землі спокійно собі розташовується московський патріархат. Мій чоловік загинув при обороні Маріуполя, а моя дитина в мене запитує: «Мамо, як це так: в українській державі, а московський патріархат»? І я маю шестирічному хлопчику пояснити, за що загинув його тато. І чому тут ще досі керують москалі?", — розповіла Тамара Яніна.
Мати загиблого військового Галина Шкринда теж долучилася до протесту з портретом свого сина, травень 2025, Хмельницький. Суспільне Хмельницький
Мати загиблого військового Галина Шкринда теж долучилася до протесту з портретом свого сина.
"Тут зібралися люди, які проти цього. Тут зібралися родичі загиблих, вдови. Ми мусимо тут також воювати. Там наші рідні голови ложать, а ми тут мусимо воювати", — розповіла Галина Шкринда.
Іншої думки прихожани Свято-Миколаївського собору. Приналежність до московської церкви відкидають.
"Ми раби Божі, а не Москви. При чому тут Москва до мене?" — розповіла прихожанка УПЦ.
Протестувальники намагались увійти на території собору. Та представники храму ворота зачинили. Священник, з яким спілкувались протестувальники, розповів – до московського патріархату вони не належать.
"Дивіться, немає жодних підстав так поводитись. Нічого московського тут немає. Це та сама церква, в якій ви всі були хрещені, в якій ви вінчалися. Це і є та сама церква, яка існує тисячу років. Тут немає якихось чужинців".
Через те, що ворота були зачинені, прихожани Свято-Миколаївського собору розпочали своє богослужіння на вулиці. Старослов’янською мовою. У цей час протестувальники співали гімн і "Червону руту".
Протестувальники облили вхід до воріт собору свинячою кровʼю, травень 2025, Хмельницький. Суспільне Хмельницький
Протестувальники облили вхід до воріт собору свинячою кровʼю. Це символізує, кажуть, кров загиблих військових на рухах тих, хто підтримує УПЦ.
Загалом, під стінами собору зібралось близько 200 протестувальників. Предстоятель УПЦ Онуфрія до собору на богослужіння так і не приїхав. Нагадаю, 21 травня у Свято-Миколаївському соборі він мав очолити чин Великого освячення та Божественну літургію.