Фото ілюстративне
Луцька мерія збільшила фінансування будівництва нового парку на вулиці Набережній ще на 16 мільйонів гривень.
Про це повідомив представник Громадянського руху «СВІДОМІ» Андрій Лучик у своєму телеграм-каналі.
Нагадаємо: ще у вересні міська влада змінила граничну суму фінансування створення цього парку з 50 млн до 70 млн. Зараз же з існуючим підрядником хочуть укласти договір на додаткові роботи на суму в майже 16 млн.
«Тепер же мерія хоче укласти прямий договір із тим самим підрядником, ТОВ «Житлобуд-2», на додаткові роботи вартістю 15,99 млн грн. Офіційно це пояснюють тим, що під час будівництва нібито виникла потреба у «додаткових роботах», не передбачених початковим проєктом. Для цього проєктну документацію скоригували, отримали новий експертний висновок – і тепер, замість нового тендеру, місто напряму укладає ще один договір із підрядником», – пише Лучик.
Андрій Лучик
Мерія посилається на постанову Кабміну №1178, яка під час воєнного стану дозволяє укладати додаткові угоди без нових торгів, якщо роботи технічно пов’язані з основним договором і не перевищують 50% його вартості.
«Є тут один дуже підозрілий момент Основний договір з «Житлобудом-2» – на 31,99 млн грн, а сума додаткових робіт (15,99 млн грн) – копійка в копійку співпадає з гранично дозволеною Кабміном», – наголошує Андрій Лучик.
Він резюмує, мовляв, будівництво на Набережній дорожчає і це фактично повторює ситуацію із реконструкцією будівлі кінотеатру «Батьківщина», коли вартість проєкту спершу мала бути незначною, а у фіналі виросла в рази.