Технічний директор УАФ Ігор Дедишин прокоментував УПЛ ТБ зустріч клубів Української Премʼєр-ліги.
Ігор Дедишин
— Дуже вдячний клубам за те, що ми дивимося з ними в одному напрямку. Відчув повне порозуміння. Ми проводили відкритий діалог, який привів до конкретних результатів. Ми погодили концепцію нового формату Кубку з наступного сезону, погодили обʼєднання телеправ на нього і всі вони будуть заведені в єдину телевізійну точку — УПЛ ТБ, навколо якого в майбутньому буде утворюватися дуже якісний футбольний контент, і ми зможемо сконцентрувати для глядача в одному місці весь національний футбол різного рівня. Це така амбіція та мета.
Дуже класно, що клуби свого часу наважились піти в цей проєкт під назвою УПЛ ТБ, який дуже якісно розширює свої горизонти.
— Як буде виглядати передача телеправ, які плюси для клубів та УАФ?
— Головне, про що ми спільно домовилися — ми хочемо створити якісний продукт і всі погодилися з цим. В наступному сезоні Кубку України ми запровадимо єдині стандарти показу. Всі витрати нестиме Українська асоціація футболу через залучення спонсорів та партнерів. І це фінансове навантаження УАФ забирає у клубів. Адже до того фінансова відповідальність за трансляцію домашніх матчів лежала саме на них. Тепер всі права будуть консолідовані і всі матчі будуть показані на УПЛ ТБ. Це крок назустріч збоку УАФ. Найголовніше, що ми продемонстрували — український футбол це вулиця з двостороннім рухом, коли субʼєкти рухаються на зустріч один одному.
— В чому принципова відмінність нового формату Кубка від попереднього?
— Ми хотіли, щоби це був насправді Кубок для всієї України, ми залучили регіони. Ми забрали додатковий час, тепер у випадку нічиєї одразу буде серія пенальті. Ми дали відчуття, що кожен матч для кожної команди є вирішальним і кожна хвилина є важливою. І можливість, скажімо так, маленьким клубам спробувати заскочити якомога вище.
— Чи були прийняті якісь рішення відносно юнацької ліги України?
— Так, була ідея, яка розглядалася багато років, а тепер ми фіналізували концепцію, запропоновану УАФ по створенню Національної ліги U-19, яка буде відкритою та доступною для всіх субʼєктів футболу, які розвивають цей напрямок і мають академії, команду U-19 або можливість її створити. Ми скасували привʼязку такої ліги до УПЛ, що було стримуючим фактором для розвитку футболістів. Через що ми втратили рівень конкурентності, отримали багато прохідних матчів. Ми хотіли це зняти і нам вдалося переконати клуби, що це правильний шлях. Адже наша основна мета — розвивати молодих футболістів як для клубів, так і для національних збірних.
— Тобто тепер для того, аби заявити команду в національний чемпіонат U-19 не обовʼязково потрібно мати першу команду в УПЛ?
— Будь-яка приватна школа, комунальна або школа з державною формою власності, яка має свої команди ДЮФЛ та випускає, умовно кажучи, футболістів 11 класу та має бажання сформувати команду U-19, може взяти участь в Національній лізі. Пройти через регіональну лігу U-19 і за спортивним принципом приєднатися до найкращих. Якісь команди вилітатимуть, якісь приєднуватимуться, це буде відкрита екосистема. Найважливіше зробити цю лігу конкурентною та перетворити на якісний продукт.
Натомість ми отримали зустрічну пропозицію від клубів відновити змагання в чемпіонаті U-21 та ми, як УАФ, підтримали цю ініціативу. Це дасть змогу зберегти у футболі ще частину футболістів, які, можливо, не повністю змогли проявити себе в турнірі U-19 або даватиме ігрову практику гравцями, які набирають форму після травми, або не отримали час в матчі основної команди. Цей турнір має гармонійно доповнити всю екосистему змагань.