Як уникнути професійного вигорання: поради полтавської психологині

За інформацією: Суспільне Полтава.

google.com

Тиск у колективі, робота, яка не подобається, або завелике навантаження можуть призвести до професійного вигорання. Найбільш схильні до такого виснаження, зокрема, ті люди, чия діяльність пов’язана із спілкуванням з людьми.

Про причини та шляхи вирішення полтавська психологиня Наталія Панченко розповіла Суспільному.

Професійне вигорання це синдром емоційного виснаження, причиною якого стає професійна діяльність. Як результат – відчуття втоми, порушення сну, зниження імунітету, проблем із концентрацією уваги, говорить психологиня.

"Ми можемо влаштувати собі перепочинок, перезавантажитись, але це усунення симптомів. Як при захворюванні, скажімо, гіпертонії. Те, що ми п'ємо знеболювальне, коли високий тиск, його не понизить і згодом голова розболиться знову".

Особливо схильними до професійного виснаження є люди, які працюють у сфері "людина-людина".

"Це ті, чия робота пов’язана з постійним спілкуванням, необхідність постійно бути на зв’язку, вислуховувати інших і говорити самому, стежити за важливими новинами, давати вказівки підлеглим або навпаки виконувати доручення керівництва, намагатися виправдати чиїсь очікування, перевершити конкурентів, продемонструвати хороші показники — все це призводить до того, що в якийсь момент у людини просто «сідають батарейки»".

Аби уникнути професійного виснаження та нормалізувати свій стан, варто розподілити час, рекомендує Наталія Панченко.

"Не потрібно брати роботу додому, не потрібно намагатися сподобатися особистісно колегам, догоджувати і стати їм найкращим другом. Достатньо підтримувати гарні професійні стосунки".

Також слід надати перевагу здоровому харчуванню та повноцінному сну. Зокрема, відмовитися від будь-яких подразників – перегляду телевізора чи гортання стрічки новин в Інтернеті на ніч. А ще спати у повній темряві або з приглушеним світлом нічника.

"Треба фізично себе навантажувати. Спортзал, йога, велосипед, пішки на роботу, вечірні прогулянки з друзями. Надважливо відновлювати ресурс. У кожного свій "рецепт". Хтось йде на природу до води, хтось – до лісу за грибами, когось відновлюють вечірки з друзями, а комусь найкраще закутатися в пледик і дивитись серіали наодинці. Обирайте те, що вас наповнить".

Якщо робота не сприяє емоційному спокою, варто її змінити, каже психологиня, або ж мінімізувати негативний вплив. Коли період емоційного вигорання вже настав Наталія Панченко радить звернутися до психолога.

"Якщо ви увесь цей час відчували настільки сильний дискомфорт, який «випалив» вас зсередини, то точно потрібна фахова допомога. Для того, щоб щось будувати наново, необхідно добре прибрати залишки зруйнованого. Як на справжньому будівництві".

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Топ дня

Польські фермери розблокували один пункт пропуску, у Покровську під завалами шукають людей. 684 день війни. Онлайн Оновлюється 8 січня, 01:21

Україна виконала свою частину домовленостей щодо розблокування кордону з Польщею — Мінвідновлення 7 січня, 19:45

Генштаб: на фронті за добу відбулося 29 бойових зіткнень, оперативна обстановка на сході та півдні складна 7 січня, 18:59

Зеленський провів нараду щодо планів у відносинах із партнерами в ЄС і НАТО 7 січня, 18:47

В Україні запрацював цілодобовий Штаб із ліквідації наслідків негоди 7 січня, 16:05

Вибір редакції

Рік виборів, зміцнення диктатур та ювілейного саміту НАТО: які головні світові події 2024-го вплинуть на Україну

“Служити — це честь, а не покарання” — міністр оборони Умєров про мобілізацію, зброю та боротьбу з корупцією Ексклюзивно

“Тут доця, тут зять, тут сваха, тут сват”. Фотопроєкт про загиблих у Грозі та їхніх рідних

“Бути Нічним Дозором — наш максимум”. Портников — про 2023-й, новий світовий порядок та війну полігонів Важливо

“Полтавщина”, жомова яма, ОПЗЖ, РФ, держзрада. Що відомо про Іллю Киву, якого ліквідували під Москвою Дізнайтесь більше

Стоматологія, психологічна підтримка, театральна вистава. Що є безоплатно для переселенців з Донбасу у Дніпрі

“Психіка себе захищає”: полтавська психологиня про можливі реакції на надзвичайні ситуації

Що буде після легалізації медичного канабісу: інтерв’ю з психіатром Олексієм Кругляченком

Майже 5 тис. людей звернулися до київських психологів протягом 2023 року — Хонда На початок

Новини України