Як вивозять поранених з Дачного під Торецьком

Селище Дачне Бахмутського району, що біля Торецьку, утримують українські бійці. На картах DeepState воно наполовину в сірій зоні. Ворожі ЗМІ не перший місяць заявляють про його контроль російською армією. Але населений пункт контролюють Збройні Сили України і в новому відео від Ukrainian Witness можна побачити, як проводиться евакуація із Дачного бійцями 1004 ОБрОО.

28 окрема механізована бригада імені Лицарів Зимового Походу працює на Бахмутському напрямку з грудня 2022 року. З ними разом виконує бойові завдання мотопіхотний батальйон 1004 ОБрОО, до якого і завітала знімальна група «Українського свідка», щоб дізнатись, як іде оборона і як відбиваються ворожі штурми.

«Класно, що йде дощ. Отже, буде менше дронів», – каже Марго Потапова, журналістка «Українського свідка», по дорозі до командно-спостережного пункту підрозділу. Прибувши на місце, з’ясовується, що все піде не за планом, як це часто стається на війні. Інтерв’ю у бійців взяти не вийде, адже всі готуються до евакуації із селища Дачного поранених та бійця, який провів кілька тяжких днів на позиціях.

Евакуація біля Торецька зараз надзвичайно складна. Дороги обстрілюються ворожою артилерією, зв’язок переривається через роботу РЕБів, військові вимушені постійно змінювати маршрути. Щоб доїхати від Костянтинівки до Дачного, треба подолати близько 20 км по темній дорозі без фар, полями, краще в погану погоду, щоб не бути поміченим ворожими дронами. На евакуацію відправляється боєць на позивний «Інсат», заступник командира з озброєння бригади, – досвідчений воїн, який знає кожну яму і кожне повалене дерево на маршруті. «Їдемо у наше любиме Дачне, будемо забирати наших бійців. Будемо забирати 300. Він сьогодні вже другий. «Лепестки» розкидають», – каже «Інсат».

«Лепестки» – це протипіхотні міни натискної дії, які встановлюються дистанційно, вони заборонені Оттавською конвенцією. Їх у великій кількості застосовують російські війська. У одного бійця поранення було легке, а у другого – важке з артеріальною кровотечею. Його отримав солдат кулеметник на позивний «Грек», рятуючи свого пораненого побратима. Саме через його поранення з накладеним турнікетом відлік часу йшов буквально на хвилини.

Евакуаційна група вимушена була перечекати ворожий артобстріл, який відібрав дорогоцінний час. Але вже через дві години, повні хвилювання, евакуаційна машина прибула у Дачне. Далі події розвивалися за ще більш драматичним сценарієм. «Український свідок» в своєму відео не просто показує, а й дає відчути, що таке складна евакуація на нулі, як бойові побратими борються за життя один одного і не падають духом при невдачах.

Джерело

Новини України