За інформацією: Суспільне Черкаси.
Суд стосовно керівника Черкаської єпархії УПЦ МП митрополита Черкаського та Канівського Феодосія. Суспільне Черкаси/Анна Іщенко
У Черкасах 11 листопада відбувся суд стосовно керівника Черкаської єпархії УПЦ МП митрополита Черкаського та Канівського Феодосія. Адвокати підсудного клопотали, аби заборонити Суспільному знімання судового засідання.
Підозрюваний у справі Денис Снігірьов долучився до засідання через онлайн-зв'язок, оскільки має довідку від лікувального закладу про неможливість відвідування засідання онлайн у зв'язку зі станом здоров'я, повідомила кореспондентка Суспільного Анна Іщенко з місця події.
Судове засідання 11 листопада. Суспільне Черкаси/Анна Іщенко
Під час засідання прокурор Вадим Коломієць зачитав письмові матеріали у справі. Зі слів прокурора, до справи долучили заяви від потерпілих про те, що на інтернет-ресурсах, пов'язаних з Черкаською єпархією УПЦ МП, розміщувались матеріали, які, за заявами потерпілих, сприяли розпаленню міжконфесійної ворожнечі та виправдовували агресію Росії проти України. Прокурор перелічив декілька заяв та зачитав уривки із сайту єпархії УПЦ МП.
Судове засідання 11 листопада. Суспільне Черкаси/Анна Іщенко
Також прокурор зачитав кілька уривків із публікацій, у яких пояснювалась позиція керівництва УПЦ МП щодо повномасштабного вторгнення в Україну та діяльності московського патріархату на території України загалом, їх правила та канони.
Засідання суду стосовно керівника УПЦ МП. Суспільне Черкаси/Анна Іщенко
У наступній групі доказів слідчі пояснили, як сайт Черкаської єпархії пов'язаний із Росією. Зокрема, зазначають, що після того, як перейти на російськомовну версію сайту, відкривався доступ до матеріалів, де критикували дії влади України та спецслужб, а також розповіли, що "захоплення Києво-Печерської лаври у Києві" було незаконним, на думку автора статті.
Прокурор додав, що статті заархівували, щоб зберегти їх навіть за умови видалення з сайту, та скріншоти з сайту додали у матеріали справи.
Своєю чергою адвокат підозрюваного зазначив, що слідчі використовували VPN, щоб зайти на російський домен та дослідити статті. А це, на його думку, порушує законодавство України.
Прокурор відповів, що цього у протоколах не було зазначено, чи використовували слідчі VPN, чи ні.
Під час дослідження доказів усі конверти з аудіо та відеоматеріалами відкриваються у присутності судді.
Матеріали продовжать досліджувати на наступному засіданні, яке відбудеться 29 листопада.
Нагадаємо, митрополита Черкаського і Канівського Феодосія — Дениса Снігірьова, судять понад рік. Перші три підозри митрополит отримав 20 лютого 2023 року — за розпалювання міжрелігійної ворожнечі та заперечення збройної агресії РФ. Із 12 квітня він перебував під цілодобовим домашнім арештом, а з 20 грудня — під нічним домашнім арештом. Четверту підозру митрополит Феодосій отримав 23 лютого 2024 року. Його звинуватили у "підривній діяльності" проти України. 19 червня підсудному повідомили пʼяту підозру — порушення рівноправності громадян залежно від їхніх релігійних переконань. 2 вересня 2024 року він отримав ще один нічний домашній арешт.