Ціллю при створенні єдиного підприємства ДП “Ліси України” було виведення лісової галузі на вищий рівень в усіх аспектах.
«Модернізовані й удосконалені процеси контролю робочих процесів дозволили мінімізувати корупційні ризики і схеми, а отже підвищити прозорість роботи.
Запровадження електронного лісорубного квитка, обовʼязкової фотофіксації завантаження деревини та створення ланок з відведення і таксації лісосік – це ті інструменти, які дозволили поліпшити стан справ у лісництвах», – повідомляє Центральний лісовий офіс.
У Центральному лісовому офісі порівняли показники господарської діяльності лісництв Черкащини, Вінниччини та Кіровоградщини з 2022 (до реформи) по 2025 рік, і ось результат:
- Вихід лісоматеріалів круглих (ділова деревина)
У 2022 році відсоток ділової деревини від усіх видів рубок складав 28,5%, у 2025 році від підвищився до 33,8%. Контроль на усіх етапах від відведення до завантаження унеможливив спроби заниження сортності деревини.
- Обʼєм деревини на ділянках, відведених в рубку
На ділянках, відведених у суцільні рубки, запас деревини підвищився з 309 м³/га у 2022 році до 332 м³/га у 2024 році. Це свідчить про вдосконалення організації роботи ланок з відведення і таксації лісосік.
- Рубки догляду у молодняках
За два роки роботи підприємства (2023-2024 роки) було проведено 10 166,8 га рубок освітлення і прочищення. Ці види рубок догляду фінансово затратні і не прибуткові, але це основа формування здорових насаджень необхідної густоти і складу. Від вчасно проведених заходів з прочищення і освітлення залежить подальший ріст і розвиток лісових насаджень.
- Створення нових лісів
У 2022 році лісгоспами було проведено лісорозведення на 187,6 га. У 2023 році було суттєво активізовано цей напрям і площа висаджених нових лісів філіями ДП “Ліси України” склала 329,2 га, на 45% більше попереднього року. Це результат раціонального використання земель запасу та якісно проведеної роботи з приєднання деградованих земель від громад.