Середа, 18 Травня

Як навчитися планувати свої фінанси

Як навчитися планувати свої фінанси

Більшість людей мріє проводити свою відпустку в закордонних країнах, придбати новий автомобіль або квартиру. Найчастіше ці бажання для багатьох так і залишаються нездійсненними через нестачу коштів, необхідних для їх здійснення. Деякі ж знаходять можливості для реалізації своїх планів.

Яким чином їм це вдається? Відповідь на це питання проста: вони правильно планують свій бюджет. Результати експерименту, проведеного дослідниками, просто вражають: з двох сімей, рівнозначних за кількістю осіб і рівнем доходу, одна з працею перебивається до чергової зарплати, інший же вдається відкладати зароблені кошти.

Як можна планувати особистий бюджет і заощаджувати кошти?

В основі врахування особистих фінансів лежить підрахунок всіх вироблених витрат. Найкращим чином в цьому відношенні допоможе фінансовий щоденник, на зразок шкільного щоденника, в який кожен день заносяться всі зроблені грошові витрати, а також докладний перерахування всіх скоєних покупок і оплачених послуг. Істотно полегшити це завдання допоможе придбана звичка зберігати чеки. В кінці місяця такий щоденник допоможе орієнтовно оцінити розмір витрат, необхідних в наступному місяці.

Бажано також скласти загальний план щомісячних витрат, що включає в себе витрати на оплату комунальних послуг, на харчування, на бензин і т.п. Справа в тому, що при отриманні зарплати у людини нерідко виникає непереборне бажання негайно витратити на що-небудь зароблену купу грошей. Подібний образ дій як раз і призводить до безцільним витрат. Маючи ж на руках чіткий список передбачених витрат, потрібно буде всього лише дотримуватися його пунктів, послідовно здійснюючи заплановані покупки і оплачуючи послуги.

Також, вирушаючи в магазин за продуктами, потрібно попередньо скласти докладний список покупок, орієнтовно підрахувати їх вартість і взяти з собою тільки необхідну суму. Більш того, в продуктовий магазин не слід ходити на порожній шлунок.

Непогано було б завести собі звичку щодня відкладати невелику суму на непередбачені витрати. А якщо ж поставити перед собою конкретну мету, то систематично відкладати на неї гроші стане набагато легше.

Гроші не повинні панувати над нашим життям, а тим більше впливати на наш настрій, і цілком можливо навчитися жити з ними в гармонії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *